"Spotkanie" zwycięzcą konkursu "Chopin Open"

"Spotkanie" zwycięzcą konkursu "Chopin Open"
Zdobywczynie 1 miejsca: kwartet "Spotkanie" ze Społecznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Tymbarku (fot. PAP/Stanisław Rozpędzik )
PAP / wab

Kwartet "Spotkanie" z Tymbarku zwyciężył w konkursie muzycznym dla młodzieży "Chopin Open" na wykonanie utworu kompozytora na dowolnym instrumencie, z wyjątkiem fortepianu.

W finale konkursu rozstrzygniętym w sobotę w Krakowie uczestniczyło siedmiu wykonawców - zespoły i soliści. Młodzi ludzie grali Chopina m.in. na skrzypcach, gitarach klasycznych, gitarach elektrycznych, flecie, saksofonie i trąbce.

Jury nagrodziło Kwartet "Spotkanie" ze Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tymbarku za profesjonalizm oraz pomysł inscenizacyjny.

Maria Róg, Anna Danel, Anna Toporkiewicz i Aleksandra Chowaniec grają ze sobą od kilku miesięcy. Dziewczęta wykonały "Preludium e-moll" Chopina op. 28 nr 4. na wiolonczeli i skrzypcach.

- Wykonanie i interpretacja kompozycji Chopina na innych instrumentach niż fortepian jest trudniejsza, bo Chopin to bardzo +uczuciowy+ kompozytor, który w swoich utworach zawierał wiele przeżyć - powiedziała Anna Danel.

DEON.PL POLECA

- Wszystkie musimy zagrać tak, jakby robiła to jedna osoba, starać się identycznie wyrazić uczucia. To wymaga bardzo wielu prób. Wszystko musi być idealnie, zwłaszcza w takim utworze, jaki my wybrałyśmy - wolnym, w którym nut jest mało, a im mniej nut, tym bardziej trzeba zachwycić słuchacza - dodała Maria Róg.

II miejsce zdobył - za osobowość sceniczną - Artur Szczepaniec z Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi, a III miejsce jurorzy przyznali I Łódzkiej Orkiestrze Gitarowej także z Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi "za radość wspólnego muzykowania".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Spotkanie" zwycięzcą konkursu "Chopin Open"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.