Statki unoszące się nad wodą. Niezwykłe zjawisko uchwycone z gdańskiej plaży

Statki unoszące się nad wodą. Niezwykłe zjawisko uchwycone z gdańskiej plaży
"Latające statki" uchwycone na Bałtyku (fot. depositphotos.com / facebook.com)
Facebook.com / tk

Niezwykłe zjawisko "latających statków" zostało uchwycone w poniedziałek 13 maja z gdańskiej plaży. Na fotografii udostępnionej w mediach widać statki, które wyglądają, jakby unosiły się nad taflą Bałtyku. Jak to możliwe?

Zapierające dech w piersiach zdjęcie pojawiło się na profilu „DalekieWidoki.PL - obserwacje długodystansowe” na Facebooku.

"'Latające statki' uchwycone w poniedziałek w Gdańsku. Zdjęcie: Ula Brykała. Takie widoki są możliwe dzięki silnemu załamaniu światła biegnącego przez niejednorodne warstwy powietrza" – czytamy w opisie fotografii.

Jak pisze autor profilu Paweł Kłak, w maju są teoretycznie najlepsze warunki do tego, aby obserwować "latające statki" z polskich plaż.

DEON.PL POLECA

"Według wykonanych przeze mnie obliczeń i symulacji w ciągu ostatniego tygodnia była szansa na obserwację Bornholmu z Koszalina i teoretycznie światła masztu Hörby w... Szwecji z okolic Kołobrzegu" – czytamy.

Źródło: Facebook.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Solecki, Monika Rusin

Współczesny człowiek ma za co żyć, ale nie zawsze ma po co żyć. Ma środki, ale nie ma sensu, więc kluczowe jest jego poszukiwanie.

Viktor E. Frankl

Czy sens życia jest uniwersalny dla wszystkich ludzi?

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Statki unoszące się nad wodą. Niezwykłe zjawisko uchwycone z gdańskiej plaży
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.