Rzeźba przedstawiająca ostatnią wieczerzę pojawiła się na plaży. Wspaniałe dzieło artysty

Rzeźba przedstawiająca ostatnią wieczerzę pojawiła się na plaży. Wspaniałe dzieło artysty
Fot. Jeremy Ricketts / unsplash.com
Facebook.com / benidormreviews.com / tk

Na plaży w hiszpańskim mieście Benidorm tajemniczy artysta wyrzeźbił z piasku ostatnią wieczerzę. Jego dzieło zachwyca. Widać dwunastu apostołów, którzy wraz z Jezusem spożywają Jego ostatni przed śmiercią i zmartwychwstaniem posiłek.

Ostatnia wieczerza wyrzeźbiona na plaży

Niestety nie wiadomo, kto jest autorem tej fantastycznej rzeźby z piasku. Prawdopodobnie powstała ona ponad 15 lat temu. Nie ma to jednak wielkiego znaczenia, ponieważ zawsze warto przypominać tak piękne i ważne dzieła jak to, które powstało w Benidorm.

DEON.PL POLECAWarto przypominać również z tego względu, że w 2016 roku władze tego hiszpańskiego miasta wprowadziły zakaz budowania zamków i innych rzeźb z piasku. - Do ubiegłego roku (2015 – przyp. red.) ratusz w Benidormie oferował pięć obszarów plaży Levante, które można było wynająć artystom tworzącym gigantyczne rzeźby z piasku – powiedział rzecznik ratusza.

- Jednak biorąc pod uwagę problemy, takie jak podwykonawstwo, brud i nieodpowiednie obrazy, zdecydowaliśmy się zachować te obszary jako wolną przestrzeń dostępną dla wszystkich użytkowników plaży – dodał.

Ostatnia wieczerza z piasku została na szczęście uwieczniona na wielu fotografiach, dzięki czemu wciąż możemy ją podziwiać i mieć nadzieję, że podobne dzieło powstanie na innych plażach świata.

Źródło: Facebook.com / benidormreviews.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Andrzej Draguła

Niebo all inclusive

Wczasy jako przedsmak nieba, a plaża jako zapowiedź sądu ostatecznego? Czas wolny, spokój i odpoczynek? Te słowa brzmią jak coś nierzeczywistego. Współczesny człowiek nie umie odpoczywać. Wiecznie zagoniony z trudem odrywa myśli...

Skomentuj artykuł

Rzeźba przedstawiająca ostatnią wieczerzę pojawiła się na plaży. Wspaniałe dzieło artysty
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.