"Tajemniczy rytuał" polskich żubrów. Leśnicy nagrali rzadkie zjawisko

"Tajemniczy rytuał" polskich żubrów. Leśnicy nagrali rzadkie zjawisko
fot. Lasy Państwowe / Twitter / pk
Lasy Państwowe / Twitter / pk

W Białowieskim Parku Narodowego zarejestrowano "taniec" żubrów, najbardziej majestatycznych zwierząt żyjących w naszym kraju. Żubry nie "tańczyły" cez celu.

Na nagraniu opublikowanym przez Lasy Państwowe możemy zobaczyć stado żubrów. Dostojne zwierzęta, które zwykle pasą się spokojnie lub wygrzewają w słońcu, tym razem zachowują się inaczej - biegają w kręgu, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Autorem nagrania jest Szymon Bartosz.

Tajemniczy "taniec" żubrów nie jest bezcelowy. Jak podkreślają leśnicy, te dzikie zwierzęta chronią w ten sposób swoje młode przed czyhającym na nie zagrożeniem, w tym wypadku wilkami.

DEON.PL POLECA

"To, co wygląda jak tajemniczy żubrzy rytuał, jest ochroną młodych osobników, które zgromadziły się w środku okręgu. Młode są w ten sposób chronione przed wilkami czyhającymi w zaroślach" - czytamy na Twitterze.

"Według Białowieskiego Parku Narodowego w Polsce żyje  ponad 2300 żubrów" - dodają leśnicy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Z nich zaś największa jest miłość…
1 Kor 13,13

Pragniemy kochać i być kochani. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji, opartych na wzajemnym zaufaniu i miłości. Jesteśmy do tego powołani, bo Bóg jest miłością: wcieloną,...

Skomentuj artykuł

"Tajemniczy rytuał" polskich żubrów. Leśnicy nagrali rzadkie zjawisko
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.