Tak ludzie gór przywitają Nowy Rok

Tak ludzie gór przywitają Nowy Rok
(fot. shutterstock.com)
KAI / pk

Miłośnicy gór mogą spędzić sylwestrową noc na Jaworzynie Krynickiej (1114 m n.p.m.) w Beskidzie Sądeckim. Nowy Rok zostanie przywitany po Mszy św. odprawionej poniżej schroniska. Będzie ognisko i wspólne śpiewanie kolęd. Msza św. przy ołtarzu polowym rozpocznie się o godz. 22.30.

Pielgrzymi wyruszą na Jaworzynę pieszo. Po błogosławieństwie zorganizowane grupy wyruszą o godz. 19.00 z kościoła zdrojowego w Krynicy. Poprowadzi je doświadczony turysta PTTK. Wejście piesze na Jaworzynę odbędzie się tylko jedną trasą - szlakiem zielonym, prowadzącym z Krynicy-Zdroju przez Przełęcz Krzyżową do Czarnego Potoku, a dalej drogą dojazdową do Ośrodka Kultury Turystyki Górskiej PTTK.

Kolej gondolowa w Sylwestra będzie kursować tylko do godz. 18.00.

Sylwester ludzi gór zostanie zorganizowany po raz 27. W ostatnich latach Nowy Rok w taki sposób wita około tysiąca osób, nie tylko z Polski.

DEON.PL POLECA

Wyprawa w zimowych warunkach górskich zajmie około siedmiu godzin w obydwie strony. Trzeba dobrze się ubrać, mieć odpowiednie buty, zabrać latarkę lub pochodnie, a także prowiant i termos z ciepłym napojem. Organizatorzy sugerują, by mieć też kijki narciarskie lub trekkingowe.

Pielgrzymkę organizują: PTTK w Krynicy-Zdroju, Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krynicy Słotwinach i Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Krynicy-Zdroju.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Tak ludzie gór przywitają Nowy Rok
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.