Beskidy: turystów z Rosji będzie mniej o połowę

Beskidy: turystów z Rosji będzie mniej o połowę
(fot. shutterstock.com)
PAP / pk

Mniej turystów zza wschodniej granicy spędzi prawosławne Boże Narodzenie w Beskidach. W porównaniu z ubiegłym rokiem będzie ich mniej nawet o 50 proc. Zdaniem rzecznika samorządu Wisły Łukasza Bielskiego to efekt osłabienia rubla i sytuacji gospodarczej na Wschodzie.

- Ubytek turystów ze Wschodu jest wyraźny. Jest ich wyraźnie mniej na stokach narciarskich i w centrum Wisły. Przyczyny tego należy szukać przede wszystkim w spadku kursu rubla i ogólnie trudniejszej sytuacji gospodarczej Rosji - powiedział Bielski. W ostatnich trzech miesiącach rubel w stosunku do złotówki potaniał o blisko 26,5 proc.

Rosjanie, Białorusini i Ukraińcy szczególnie chętnie odwiedzali dotychczas hotel Gołębiewski w Wiśle. Jeszcze kilka lat temu prawosławne święta spędzało w nim ponad 1 tys. turystów z tych krajów. Rok temu było ich około 500. - W tym roku przyjedzie do nas około 200-250 osób. Muszę tu zaznaczyć, że otworzyliśmy hotel w Karpaczu i zapewne część gości ze Wschodu pojedzie właśnie tam, choć rezerwacji też jest mniej, niż planowano - powiedział Ireneusz Pilch z działu marketingu hotelu.

Dla turystów zza wschodniej granicy, którzy spędzą w Wiśle swoje święta, hotel Gołębiewski przygotował specjalną wieczerzę wigilijną. - U nich nie jest to tak silna tradycja, jak w Polsce, ale w wigilię prawosławnych świąt organizujemy uroczystą kolację z menu wzbogaconym o regionalne potrawy - powiedział Pilch.

DEON.PL POLECA

W Wiśle ruch turystyczny po wyjeździe polskich turystów, którzy witali w górach Nowy Rok, wyraźnie zmalał. - Zapewne w święto Trzech Króli przyjadą narciarze, bo warunki na trasach w Beskidach są bardzo dobre - dodał.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Beskidy: turystów z Rosji będzie mniej o połowę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.