Ten piękny utwór może nas wiele nauczyć. Szczególnie w trudnym czasie

Ten piękny utwór może nas wiele nauczyć. Szczególnie w trudnym czasie
Fot. Gabriela Blacha / YouTube
Gabriela Blacha / YouTube

„To piosenka, którą napisałam po jednej z kłótni z moim mężem” - mówi autorka o swoim utworze. Warto go posłuchać szczególnie w czasie kwarantanny.

„Jesteśmy tu tylko na chwilę. Warto przeżyć ją z tymi, którzy są dla nas ważni. I choć czasem pojawia się obojętność i niezrozumienie, warto powiedzieć 'przepraszam' i walczyć o to, co najważniejsze” - o tym w swoim najnowszym utworze „Chwileczka” śpiewa Gabriela Blacha.

Choć utwór „Chwileczka” powstał już chwilę temu, jego treść jest aktualna szczególnie dziś - w czasie, w którym spędzamy więcej czasu razem, w domu, otoczeni bliskimi. Wykonując swoje codzienne obowiązki często nie mamy czasu na to, aby się zatrzymać, zauważyć potrzeby naszych najbliższych, spróbować ich lepiej zrozumieć.

- „Chwileczka” to piosenka, którą napisałam po jednej z kłótni z moim mężem. Uświadomiłam sobie wtedy, że nawet różnica zdań może być inspiracją - do przemyśleń i zmiany swojej postawy, do zatrzymania się nad kruchością życia i wartością, jaką drugi człowiek wnosi w nasze życie. Mam nadzieję, że dzięki treści, którą chcę przekazać wielu słuchaczy zrozumie, jak wielki skarb mieszka z nimi pod jednym dachem - tak o swojej kompozycji mówi Gabriela Blacha.

Jaka jest recepta artystki na to, by „Chwileczka”, którą spędzimy z kimś w naszym wspólnym życiu była piękna? To zgoda i budowanie relacji, która ubogaca nas i napędza każdego dnia. To rozmowa, czasem trudna, burzliwa, ale pozwalająca zrozumieć drugiego człowieka i pokochać go jeszcze bardziej. Wystarczy tylko wyciągnąć rękę, powiedzieć „przepraszam” i na co dzień „pięknie się różnić”.

W nagraniu „Chwileczki” wzięli udział przyjaciele artystki: Radosław Pendziałek, Martyna Sołtysik, Łukasz „Forest” Piechota i Michał Dziewiński.

Gabriela Blacha - wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka, instruktorka gospel i autorka tekstów. Liderka Kwartetu C.D.N. i pomysłodawczyni ogólnopolskiego projektu "Wesoły Wędrownik", promującego twórczość i działalność pedagogiczną swojego ojca, Norberta Blachy, zmarłego w 2012 roku

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Jordan Śliwiński OFMCap
14,93 zł
24,90 zł

Ksiądz Józef Tischner powiedział kiedyś, że nie lubi się spowiadać. To chyba powszechne doświadczenie, bowiem nikt z nas nie lubi opowiadać o własnych grzechach i słabościach. Wyznanie grzechów czyni Sakrament Pojednania najtrudniejszym spomiędzy wszystkich spotkań...

Skomentuj artykuł

Ten piękny utwór może nas wiele nauczyć. Szczególnie w trudnym czasie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.