W China biją się o nowego iPhona

W China biją się o nowego iPhona
Najnowszy model smartfona Apple'a jest już w Chinach na czarnym rynku od października. Telefony zostały nielegalnie sprowadzone z Hongkongu, Japonii i USA. (fot. EPA/Diego Azubel)
PAP / drr

Firma Apple poinformowała w piątek, że zawiesza sprzedaż iPhone'ów w chińskich sklepach w "celu zapewnienia bezpieczeństwa klientom i pracownikom" po tym, jak przed jednym z nich w Pekinie doszło do bijatyki między pragnącymi kupić najnowszy model telefonu.

- Popyt na iPhone'a 4S był nieprawdopodobnie duży; towar w naszych sklepach w Chinach wyczerpał się - wynika z komunikatu Apple'a. - Niestety nie mogliśmy otworzyć naszego sklepu w dzielnicy Sanlitun w Pekinie z powodu napierającego tłumu - tłumaczono.

Rzecznik Apple'a sprecyzował, że sprzedaż wszystkich modeli iPhone'a, nie tylko 4S, została zawieszona w sklepach koncernu w Chinach: trzech w Szanghaju i dwóch w Pekinie.

Jak pisze agencja AFP, przed sklepem w Sanlitun od świtu w piątek czekało około tysiąca osób. Polujący na najnowszy model iPhone'a klienci stali w kolejce przez kilka godzin na zimnie - telefony miały być sprzedawane od 7 rano czasu lokalnego. Zniecierpliwieni ludzie zaczęli obrzucać jajami witrynę sklepową.

DEON.PL POLECA


W końcu interweniowała policja, każąc tłumowi się rozejść. Sfrustrowani ludzie wdali się w bójkę, zaatakowali też funkcjonariusza straży miejskiej.

Najnowszy model smartfona Apple'a jest już w Chinach na czarnym rynku od października. Telefony zostały nielegalnie sprowadzone z Hongkongu, Japonii i USA.

W Chinach jest ponad pół miliarda internautów, z czego 340 milionów ma dostęp do sieci z telefonów komórkowych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W China biją się o nowego iPhona
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.