Londyn 2012 - "pierwsze igrzyska iPhona"

Londyn 2012 - "pierwsze igrzyska iPhona"
(fot. twenty5pics / flickr.com / CC)
PAP / drr

Letnia olimpiada odbywająca się w Londynie, choć trwa od trzech dni, już zyskała miano "pierwszych igrzysk iPhona" za sprawą mobilnego oprogramowania umożliwiającego śledzenie zmagań sportowców na całym świecie na ekranach nowoczesnych telefonów komórkowych.

Posiadacze tych aparatów maja możliwość nie tylko sprawdzania aktualnych wyników, ale i oglądania obrazu z aren olimpijskich, z których większość jest skupiona w północno-wschodniej dzielnicy Stratford. To drugi "skok technologiczny", jaki nastąpił w Londynie podczas igrzysk.

Wcześniej stolica Anglii i Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii gościła zmagania olimpijczyków o medale w letnich dyscyplinach już dwukrotnie, w 1908 i 1948 roku. Właśnie 64 lata temu, jako jedyna spośród europejskich stolic dotkniętych zniszczeniami po II wojnie światowej, była w stanie udźwignąć ciężar organizacji tej imprezy.

Wówczas po raz pierwszy igrzyska transmitowała telewizja, jako nowe medium. Na około 80 tysiącach odbiorników oglądało je ponad pół miliona Brytyjczyków. W Stanach Zjednoczonych o występach olimpijczyków tego kraju informowało radio, a także opisywała to na niespotykaną wcześniej skalę miejscowa prasa.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Londyn 2012 - "pierwsze igrzyska iPhona"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.