Warszawa: 220 placówek zgłosiło się na Noc Muzeów

Warszawa: 220 placówek zgłosiło się na Noc Muzeów
(fot. wikimedia commons)
PAP / kw

Już ponad 220 placówek w Warszawie, m.in. teatrów, galerii sztuki oraz klubów, zgłosiło się do 13. edycji Nocy Muzeów, która odbędzie się 14 maja - poinformował w środę wiceprezydent stolicy Jarosław Jóźwiak.

"Nie są to już tylko klasyczne muzea jak w latach ubiegłych, ale różnego rodzaju instytucje, do których na co dzień nie wejdziemy. Na przykład wojskowe i policyjne, a także zaplecza teatrów" - powiedział dziennikarzom Jóźwiak.

DEON.PL POLECA

Instytucje zainteresowane dołączeniem do grona placówek, które 14 maja będą gościć warszawiaków i turystów mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 16 marca na adres noc.muzeow@infoqultura.pl.

Warszawska Noc Muzeów podobnie jak w latach ubiegłych organizowana jest w ramach Europejskiej Nocy Muzeów.

Pierwsza warszawska Noc Muzeów odbyła się w 2004r., zgłosiło się do niej 11 placówek, a zwiedziło je 16 tys. osób. W zeszłorocznej 12. edycji muzea, instytucje kultury, budynki administracji państwowej i samorządowej, siedziby policji, wojska i straży pożarnej, uczelnie, kluby odwiedziło ponad 200 tys. osób.

Pierwsza Noc Muzeów na świecie odbyła się w Berlinie w 1997 roku. W Polsce w 2003 roku zorganizował ją jako pierwszy Poznań. Polskie edycje Nocy Muzeów odbywają się co roku w weekend w okolicy 18 maja, w tym dniu bowiem obchodzony jest od 1978 roku Międzynarodowy Dzień Muzeów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Warszawa: 220 placówek zgłosiło się na Noc Muzeów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.