Winiarskie warsztaty w Krakowie

Winiarskie warsztaty w Krakowie
Materiały prasowe

7 i 8 marca w Krakowie odbędzie się Kurs podstawowej wiedzy winiarskiej organizowany przez sieć sklepów KONDRAT Wina Wybrane i jego krakowskie przedstawicielstwo. Uczestnicy kursu będą mogli poznać podstawowe regiony winiarskie, a także sekrety doboru wina do potraw. Do degustacji eksperci dobrali ponad 20 gatunków wina.

Spotkanie poprowadzą doświadczeni sommelierzy oraz specjaliści sieci KONDRAT Wina Wybrane. Kurs jest doskonałą okazją, by zapoznać się z tajnikami smakowania, doboru oraz rozpoznawania win. To również wyjątkowa szansa bliższego spojrzenia na kulturę i historię słynnych regionów winiarskich.

- W czasie kursu przybliżymy kulturę picia wina i pokażemy jego naturalne konteksty. Chcemy przekonywać ludzi, że dobre wino to takie, które nam smakuje. Może być różne w zależności od okazji, towarzystwa, posiłku, nastroju, a przy tym nie musi kosztować fortuny. Każdy może zostać znawcą wina i każdy może się nim cieszyć - przekonuje Aleksandra Bakunowicz, ekspert z krakowskiego sklepu KONDRAT Wina Wybrane.

Co jeszcze czeka uczestników kursu? Organizatorzy zaplanowali degustację 20 gatunków win z lokalnych winnic. Wytwarzanych przez prawdziwych pasjonatów, wyłącznie z naturalnych składników. Prócz tego goście dowiedzą się:

  • Jak łączyć wino z jedzeniem?
  • Czy istnieje winiarski savoir-vivre?
  • Które regiony i apelacje są najciekawsze?
  • Jak rozpoznawać i dzielić wina?

Krakowski kurs jest elementem popularyzacji kultury picia wina. Marek Kondrat i sieć jego sklepów pragną pokazać, że wino jest dla każdego. W trakcie spotkania goście będą mieli okazję poznać gatunki, które aktor dobrał osobiście.

Kurs podstawowej wiedzy winiarskiej odbędzie się 7-8 marca w Restauracji No7. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Winiarskie warsztaty w Krakowie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.