Zakończył się festiwal Sztuka Ulicy

Zakończył się festiwal Sztuka Ulicy
(PAP/Tomasz Gzell)
PAP/ mh

Ponad 20 spektakli teatrów polskich i zagranicznych, wystawa fotografii i cykl działań performatywnych - to wszystko odbyło się od 29 czerwca do 7 lipca w Warszawie. W niedzielę zakończył się 21. Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy.

W trakcie imprezy, która odbywała się m.in. na skwerach i placach Warszawy, swoje spektakle zaprezentowały teatry polskie, m.in. warszawski Teatr Akt, katowicki A Part czy poznański Usta Usta, a także teatry z Ukrainy, Austrii i Rosji. Festiwal odbywał się w dwóch etapach: od 29 do 30 czerwca oraz od 5 do 7 lipca.

"Frekwencja na festiwalu była bardzo dobra, nie odstawała od dawnych edycji. +Sztuka Ulicy+ ma już swoją własną, wyrobioną publiczność. Liczba osób na widowni sięgała od kilkuset do dwóch tysięcy" - powiedział PAP dyrektor artystyczny festiwalu Dariusz Jarosiński. "Wydaje mi się, że mało osób trafia tu przez przypadek. Miejsca, w których odbywa się impreza, jak na przykład Rynek Nowego Miasta, nie są przesadnie uczęszczane przez turystów" - dodał.

DEON.PL POLECA

Podczas tegorocznej imprezy festiwalowa publiczność miała okazję oglądać takie spektakle jak "Spotkać Prospera" w wykonaniu ukraińskiego teatru Woskresinnia, wyreżyserowany przez Jarosława Fedoryszyna czy "Ziemia Gomo" katowickiego teatru A Part w reżyserii Marcina Hericha.

Tegoroczną "Sztukę Ulicy" zamknął w niedzielę spektakl "Causa Fatalis" produkcji czesko-rosyjskiej. W tym roku sceną festiwalu był Rynek Nowego Miasta, skwer przy stacji metra Słodowiec, park Agrykola i Plac Zamkowy.

"Frekwencja była znakomita, spektakle były udane, utrzymane w różnych stylistykach, wobec czego każdy mógł znaleźć coś dla siebie, komicznego czy poważnego" - ocenił Jarosiński.

W czasie festiwalu odbyła się także parada w ramach spektaklu "Słońce na wschodzie, na Zachodzie księżyc - Sen o nocy letniej" Dariusza Skibińskiego w wykonaniu podlaskiego A3 Teatru. Parada przeszła z Placu Zamkowego w kierunku Nowego Miasta.

Jarosiński zdradził plany na przyszłoroczną, 22. edycję "Sztuki Ulicy": "W przyszłym roku planujemy pokazać +nowy cyrk+ - zamierzamy pokazać trzy spektakle, w których wykorzystywana jest cała dramaturgia spektaklu teatralnego, z włączeniem  asortymentu cyrkowego. W Warszawie trzy namioty, ale to nie będzie tradycyjny cyrk" - zapowiedział dyrektor festiwalu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Zakończył się festiwal Sztuka Ulicy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.