Zmarł 13-letni Daniel. Stworzył nabożeństwo do „Matki Bożej od nerek”

Zmarł 13-letni Daniel. Stworzył nabożeństwo do „Matki Bożej od nerek”
(Fot. danielxneves/pl.depositphotos.com)
catholicnewsagency.com/dm

 „Walczył dzielnie do końca. Dziękuję wszystkim za opiekę i wsparcie przez te wszystkie lata. Byliście częścią jego życia. Niech Bóg wam wszystkim błogosławi” - tak na Instagramie napisała matka 13-latniego Daniela Neves z Brazylii. Chłopiec malował obrazki świętych, Najświętszej Maryi Panny, żeby zapłacić za swoje leczenie. W wieku ośmiu miesięcy u chłopca zdiagnozowano chorobę nerek, zwłóknienie wątroby i problemy ze śledzioną.

Kiedy Daniel miał pięć lat, przestały funkcjonować mu nerki, co spowodowało, że co tydzień musiał poddawać się dializie. W tym czasie nauczył się malować, a sprzedaż jego obrazów pomogła mu zapłacić za leczenie. Daniel malował głównie obrazy katolickich świętych.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Daniel (@danielxneves)

Czekając na przeszczep nerki, stworzył również obraz Matki Boskiej, aby chroniła go podczas operacji i prowadziła lekarzy, aby pomyślnie przeprowadzili zabieg. 

„Walczył dzielnie do końca. Dziękuję wszystkim za opiekę i wsparcie przez te wszystkie lata. Byliście częścią jego życia. Niech Bóg wam wszystkim błogosławi” - ​​napisała matka chłopca. „Będziemy za Tobą tęsknić każdego dnia! Spoczywaj w pokoju. Zawsze będziemy o Tobie pamiętać - dodała. 

Daniel zmarł 18 maja po prawie dwóch tygodniach hospitalizacji z powodu COVID-19.  

catholicnewsagency.com/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Zmarł 13-letni Daniel. Stworzył nabożeństwo do „Matki Bożej od nerek”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.