Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | odcinek 1

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | odcinek 1
Tomasz Terlikowski, autor podcastu "Tak myślę"
0:00
- 0:00

Numerem jeden ubiegłego tygodnia była zdecydowanie odbywająca się w Warszawie międzynarodowa konferencja o ochronie nieletnich w Kościele. Jej celem było zintegrowanie działań w zakresie zapobiegania wykorzystywaniu seksualnemu osób małoletnich w Europie środkowo-wschodniej. Konferencja przeanalizowała także stan odpowiedzi Kościoła na kryzys wykorzystywania seksualnego.

Kolejnym tematem jest Liban, gdzie odbywały się rozmowy na temat dramatycznej przyszłości, a może nawet końcu chrześcijaństwa na Bliskim Wschodzie.

Nie zabraknie również informacji z Rosji, gdzie patriarcha Moskwy odrzuca władzę honorowego zwierzchnika prawosławia patriarchy Konstantynopola Bartłomieja I i wzywa teologów do wyciągnięcia z tego wniosków.

Kanclerz Angela Merkel zmieniła niemiecką chadecję i o tym, czy po tych zmianach można jeszcze uważać CDU za partię chrześcijańską.

Na podsumowanie wydarzeń zaprasza Tomasz Terlikowski.

(01:46) Międzynarodowa konferencja o ochronie nieletnich w Kościele

(03:31) Rozmowa z ks. Andrzejem Kobylińskim

(28:21) Dramatyczna sytuacja w Libanie

(33:30) Angela Merkel i niemiecka chadecja

(01:04:05) Ambicje patriarchy Moskwy

Doktor filozofii, pisarz, publicysta RMF FM i felietonista Plusa Minusa i Deonu, autor podkastu "Tak myślę". Prywatnie mąż i ojciec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Wychował pokolenia. Zmienił Polskę. Zmienił Kościół

Nawrócił się w celi śmierci więzienia gestapo niedługo po opuszczeniu obozu w Auschwitz. W obozie koncentracyjnym przebywał wtedy, gdy o. Maksymilian Kolbe składał za współwięźnia ofiarę ze swojego życia....

Skomentuj artykuł

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | odcinek 1
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.