Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | odcinek 11

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | odcinek 11
Tomasz Terlikowski, autor podcastu "Tak myślę"
0:00
- 0:00

Tematy 11. odcinka podcastu Tomasza Terlikowskiego „Tak myślę” to święto Chanuka, nawrócenie w Biblii, rozważania nad Listem do Rzymian, wypowiedź papieża o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, co dalej z niemiecką chadecją, spór o kapłaństwo kobiet, sylwetka patriarchy Cyryla i wstrząsający raport o jednym z nowych zgromadzeń zakonnych.

(00:00) Wprowadzenie

(02:10) Pierwszy tydzień Adwentu zbiegł się w tym roku z żydowskim świętem Chanuka. Jakie znaczenie ma to święto, co warto o nim wiedzieć i co wynikać może z tej zbieżności terminów dla nas, chrześcijan.

(06:12) Rozmowa z prof. Kaliną Wojciechowską o nawróceniu i przemianie życia w Biblii.

(35:49) Adwentowa wyprawa w głąb Listu do Rzymian św. Pawła Apostoła.

(41:46) Papież Franciszek po raz pierwszy odniósł się wprost do sytuacji na polsko-białoruskiej granicy i przypomniał, że nasz stosunek do migrantów nie powinien wynikać tylko z kwestii ekonomicznych.

(44:24) Zmiana władzy w Niemczech i co nowa koalicja oznacza dla tego kraju. Czy chadecja po utracie władzy może wrócić do korzeni? Rozmowa z dr. Marcinem Kędzierskim.

(1:09:53) Kapłaństwo czy diakonat kobiet to błędna droga – twierdzi prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Biskupów.

(1:14:14) 75 lat skończył patriarcha Cyryl. Kim jest zwierzchnik Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, jakie są jego poglądy i od kogo jest w istocie zależny? Gościem Tomasza Terlikowskiego jest znawca prawosławia Łukasz Kobeszko.

(1:48:35) Wstrząsający raport o działalności pewnego nowego zgromadzenia zakonnego, które przez lata działało w Peru.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Wychował pokolenia. Zmienił Polskę. Zmienił Kościół

Nawrócił się w celi śmierci więzienia gestapo niedługo po opuszczeniu obozu w Auschwitz. W obozie koncentracyjnym przebywał wtedy, gdy o. Maksymilian Kolbe składał za współwięźnia ofiarę ze swojego życia....

Skomentuj artykuł

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | odcinek 11
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.