Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | odcinek 2

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | odcinek 2
Tomasz Terlikowski, autor podcastu "Tak myślę"
0:00
- 0:00

W tym tygodniu nie sposób pominąć mocnej wypowiedzi papieża Franciszka do uczestników sesji plenarnej Papieskiej Akademii Życia na temat kultury odrzucenia, których owocem są między innymi aborcja i eutanazja. 

Zatrzymamy się także nad wykładem, który wygłosił kard. George Pell o przyczynach klęski reformy finansów Watykanu. 

Zapraszamy także na rozmowę o Kościołach ormiańskich z z ks. prof. Józefem Naumowiczem, administratorem parafii ormiańsko-katolickiej w Warszawie. 

Dla spragnionych wiedzy teologicznej będzie krótka wycieczka w głąb piekła i wyjaśnienie, dlaczego nie wolno nam na nie nikogo skazywać. 

Wreszcie podsumujemy międzynarodową konferencję o ochronie małoletnich w Warszawie. Gościem podcastu jest ks. dr Piotr Studnicki, dyrektor Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży. 

Na koniec ważna decyzja kanadyjskich biskupów, którzy przepraszają rdzennych mieszkańców za cierpienia i ból, jakiego doświadczyli w szkołach prowadzonych przez instytucje katolickie. Czy będą także przeprosiny ze strony papieża?

Na podsumowanie wydarzeń zaprasza Tomasz Terlikowski.

(1:36) Wystąpienie papieża Franciszka na temat kultury odrzucenia

(4:10) Wykład kard. George’a Pella o przyczynach klęski reformy finansów Watykanu

(6:47) Rozmowa o Kościołach ormiańskich z ks. prof. Józefem Naumowiczem, administratorem parafii ormiańsko-katolickiej w Warszawie

(38:20) Teologia – dlaczego na piekło nie wolno nikogo skazywać

(42:14) Podsumowanie warszawskiej konferencji o ochronie małoletnich – rozmowa z ks. dr. Piotrem Studnickim, dyrektorem Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży

(1:03:05) Kanadyjscy biskupi przepraszają rdzennych mieszkańców za cierpienia i ból, jakiego doświadczyli w szkołach prowadzonych przez instytucje katolickie. Czy będą także przeprosiny ze strony papieża?

Doktor filozofii, pisarz, publicysta RMF FM i felietonista Plusa Minusa i Deonu, autor podkastu "Tak myślę". Prywatnie mąż i ojciec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Dlaczego Maryja wybrała prostą zakonnicę Agnieszkę, by powierzyć jej najbardziej wstrząsające proroctwo dotyczące współczesnego świata? I dlaczego swoje dramatyczne orędzie przekazała nam w japońskiej Akicie? Tomasz Terlikowski tym razem udaje się na Daleki Wschód, by...

Skomentuj artykuł

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | odcinek 2
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.