6 grzechów głównych polskiego pracownika

(fot. Vincent J. Brown/flickr.com)
"Puls Biznesu" / PAP / drr

Pijak i złodziej, do tego fałszerz, łapówkarz i flirciarz, a czasem nawet piroman - ponad połowa przedsiębiorstw w Polsce ma problem z nieuczciwością swoich pracowników, wynika z badania "Pulsu Biznesu" wśród Gazel Biznesu.

Ponad połowa (53 proc.) ankietowanych szefów firm twierdzi, że nieuczciwość pracowników jest przeszkodą w prowadzeniu biznesu. Co ósmy przedsiębiorca (13 proc.) określa ten problem jako poważny.

W "rankingu" nadużyć pierwsze miejsce zajmuje kradzież mienia. W ciągu pięciu ostatnich lat okradzionych przez własną załogę zostało 51 proc. firm.

DEON.PL POLECA

Numer dwa w tej klasyfikacji to pijaństwo: 49 proc. firm wykryło, że załoga w czasie pracy była pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Trzecim najczęściej popełnianym przez pracowników przewinieniem jest po prostu nieróbstwo. Załoga unikająca pracy to problem dla 34 proc. firm.

Co piąty przedsiębiorca spotkał się z fałszowaniem dokumentacji, zwłaszcza zwolnień lekarkich, a co szósty - z malwersacjami finansowymi dokonanymi przez pracowników.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

6 grzechów głównych polskiego pracownika
Komentarze (3)
P
polonopitek
30 sierpnia 2011, 14:45
Nie ma uczciwych pracodawców. Od największych globalnych korporacji po najmniejsze firmy wszyscy kradną.
T
tsj
2 czerwca 2011, 21:58
Jaki pan, taki kram. Uczciwy pracodawca ("biorący" cudzą pracę) i uczciwy pracobiorca ("dający" swoją pracę) przyciągają się, więc kto narzeka na nieuczciwych pracowników?
F
franek
2 czerwca 2011, 21:02
do ~per: Czyli co? Tych 50% załogi - pijaków i złodziei należałoby lepiej wynagradzać? Rozczula mnie gdy ktoś stale bierze w obronę głównie pracowników. W Polsce jest prawie trzy miliony jednostek gospodarczych. Czyli taka ogromna liczba ludzi bierze odpowiedzialność za stworzenie sobie i również innym możliwości zarobienia na życie. Dlaczego mam sie rozczulac nad tymi, co tego nie potrafią? Nie podoba się praca najemna - zostań przedsiębiorcą! I płać wysoko, uśmiechaj sie do nierobów, pijaków i złodziei.