Liczba zmarłych w Polsce z powodu koronawirusa przekroczyła tysiąc

Liczba zmarłych w Polsce z powodu koronawirusa przekroczyła tysiąc
fot. PAP/Łukasz Gągulski
1 miesiąc temu
PAP / sz

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek w ciągu całego dnia o 341 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem; do 158 z nich doszło na Śląsku. Resort podał też, że zmarło kolejne 11 osób. Liczba zgonów z powodu COVID-19 przekroczyła już tysiąc.

W porannym zestawieniu MZ przekazało, że potwierdzono zakażenie u 148 osób oraz że nie odnotowano żadnego zgonu. W popołudniowej informacji resort podał, że są 193 nowe zakażenia i 11 zgonów.

Nowe potwierdzone rano przypadki zanotowano na terenie województw: śląskiego (89), wielkopolskiego (18), dolnośląskiego (15), lubelskiego (10), świętokrzyskiego (4), opolskiego (4), pomorskiego (3), podlaskiego (3), lubuskiego (1), zachodniopomorskiego (1)

Przypadki, o których poinformowano po południu, dotyczą osób z województw: śląskiego (69), mazowieckiego (66), dolnośląskiego (22), łódzkiego (15), świętokrzyskiego (6), lubuskiego (4), pomorskiego (4), podlaskiego (2), lubelskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), wielkopolskiego (1) i opolskiego (1).

Ministerstwo przekazało po południu, że zmarło 11 osób zakażonych koronawirusem, w wieku od 61 do 99 lat. Zmarli: 66-letni mężczyzna w Bydgoszczy; 85-letni mężczyzna i 92-letnia kobieta w Bolesławcu, 87-letni mężczyzna w Siedlcach, 65-letni mężczyzna w Gliwicach, 94-letnia kobieta w Poznaniu oraz pięć osób w Warszawie: kobiety w wieku 91, 85, 99 i 81 lat oraz 61-letni mężczyzna. Większość osób – jak wskazało MZ - miała choroby współistniejące.

Resort podał rano, że ze względu na 34 zdublowane przypadki zakażeń przez WSSE Poznań odjęto je z wykazu woj. wielkopolskiego. Po południu MZ poinformowało, że z uwagi na brak klinicznych objawów, brak przesłanek epidemiologicznych i powtórną diagnostykę, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (WSSE) w Szczecinie wykreśliła dwa przypadki zakażeń. Odjęto je z wykazu woj. zachodniopomorskiego.

W niedzielę MZ informowało 395 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i trzech zgonach, w sobotę o 316 przypadkach i 11 zgonach, a w piątek o 476 przypadków i 10 zgonach.

Liczba potwierdzonych zakażeń wynosi obecnie 21 tys. 631. 1007 osób zmarło. MZ podało w poniedziałek rano, że wyzdrowiało 9276 osób.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Bartosz Bartosik, Adam Bodnar
23,94 zł
39,90 zł

Obywatel PL to Ty

  • Czy nasza demokracja jest zagrożona?
  • Skąd w nas tyle podziałów?
  • W którą stronę zmierza reforma sądownictwa?
  • Kim są najbardziej wykluczone osoby?

O coraz mocniejszych pęknięciach w społeczeństwie, próbach manipulacji Polakami i...

Skomentuj artykuł

Liczba zmarłych w Polsce z powodu koronawirusa przekroczyła tysiąc
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Liczba zmarłych w Polsce z powodu koronawirusa przekroczyła tysiąc
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.