"Bild" na podstawie ukraińskich źródeł: Nieudany zamach na Władimira Putina

"Bild" na podstawie ukraińskich źródeł: Nieudany zamach na Władimira Putina
Władimir Putin. Według mediów prezydent Rosji przeżył już pięć zamachów na swoje życie (fot. depositphotos.com)
PAP/mk

Portal niemieckiego dziennika "Bild", powołując się na ukraiński wywiad napisał, że w marcu br. doszło do nieudanego zamachu na prezydenta Rosji Władimira Putina.

„Bild” powołuje się na słowa szefa wywiadu wojskowego Ukrainy Kyryło Budanowa, który w wywiadzie dla ukraińskiej gazety „Prawda” potwierdził: „Putin został zaatakowany. Próba była absolutnie nieudana, ale rzeczywiście miała miejsce. To było jakieś dwa miesiące temu”. Inne szczegóły dotyczące okoliczności tego zamachu (miejsce, sposób ataku) pozostały nieujawnione.

Jak donoszą brytyjskie dzienniki „The Telegraph” i „The Sun”, i tak już ostrożny Putin po nieudanym ataku jeszcze bardziej zadbał o swoje bezpieczeństwo, między innymi towarzyszą mu snajperzy. „Poza nielicznymi wystąpieniami publicznymi, Putin ukrywa się w odosobnionym bunkrze” – pisze „Bild”.

Aby wyeliminować niebezpieczeństwo zatrucia, Putin podobno przed spożyciem posiłku poddaje swoje jedzenie testom przez degustatorów. Aby chronić się przed truciznami kontaktowymi, nosi specjalne rękawiczki. „Nic dziwnego, Putin sam najlepiej zna swoją broń: przeciwnicy polityczni, tacy jak krytyk Kremla Aleksiej Nawalny, uwięziony obecnie w obozie, ledwo uniknął śmierci w wyniku ataku trucizną na zlecenie Kremla. Nawalny, który miał styczność z neurotoksyną Nowiczok w sierpniu 2020 roku, przez kilka tygodni po ataku musiał dochodzić do zdrowia w berlińskiej klinice Charité” – przypomina „Bild”.

Jak informuje dziennik, najnowszy zamach na Putina miał być już piątą próbą jego zabicia. Wcześniejsze próby wyeliminowania Putina miały miejsce jeszcze na długo przed wojną ukraińską, m.in. w 2002 roku podczas wizyty Putina w Azerbejdżanie.

„Oprócz przeciwników, którzy próbują go zabić, Putin najwyraźniej zmaga się również z własnym zdrowiem. Jego dokumentacja medyczna jest utrzymywana w tajemnicy” – dodaje „Bild”. Zespół rosyjskich dziennikarzy śledczych „Projekt” ujawnił niedawno „długą listę chorób i urazów, z których niektóre są poważne”, z którymi ma zmagać się rosyjski przywódca.

„Zespół lekarzy obecny jest u jego boku przez całą dobę” – dodaje „Bild” i przypomina, że kilka publicznych wystąpień Putina, które miały miejsce od początku wojny w Ukrainie, mocno „podsyciło spekulacje na temat stanu jego zdrowia”, które „dramatycznie się pogorszyło”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Bild" na podstawie ukraińskich źródeł: Nieudany zamach na Władimira Putina
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.