Donald Tusk ponownie na czele Platformy Obywatelskiej

Donald Tusk ponownie na czele Platformy Obywatelskiej
Donald Tusk (fot. Wojciech Olkuśnik/PAP)

Donald Tusk powrócił do aktywnej polskiej polityki i został p.o. szefa Platformy Obywatelskiej. Z funkcji przewodniczącego partii ustąpił Borys Budka.

Zmiany w PO zaszły na sobotnim posiedzeniu jej władz krajowych. Z dotychczasowych funkcji w partii zrezygnował Borys Budka, który był jej przewodniczącym oraz Ewa Kopacz i Bartosz Arłukowicz, będący wiceprzewodniczącymi PO.

Podczas posiedzenia Rady Krajowej PO Tusk i Budka wybrani zostali na wiceszefów partii. Tuskowi władze ugrupowania powierzyły funkcję p.o. przewodniczącego Platformy, do czasu przeprowadzenia wyborów statutowych.

Donald Tusk jest jednym ze współzałożycieli PO i w latach 2003-2014 był przewodniczącym partii. W latach 2007-2014 był premierem Polski, a do 2014 r. do 2019 r. przewodniczącym rady Europejskiej. W 2019 r. został przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej.

DEON.PL POLECA


W 2005 r. przegrał wybory na prezydenta Polski, pokonany przez Lecha Kaczyńskiego. W 2015 r. PO utraciła władzę w Polsce, przegrywając wybory z PiS.

Donald Tusk ma 64 lata.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wczytaj się w swoisty hymn ku czci boskiej i ludzkiej miłości.

Skoro łączy nas miłość czy potrzebny nam sakrament małżeństwa? Co zrobić, kiedy nasze relacje zaczynają być dalekie od ideału i wydaje się, że uczucie...

Skomentuj artykuł

Donald Tusk ponownie na czele Platformy Obywatelskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.