Dramat na lotnisku. Samolot pełen pasażerów stanął w płomieniach [WIDEO]

Dramat na lotnisku. Samolot pełen pasażerów stanął w płomieniach [WIDEO]
Fot. PAP/EPA/JIJI PRESS
PAP / tk

Samolot pasażerski linii Japan Airlines stanął w płomieniach na lotnisku Haneda w Tokio – podała agencja Kyodo, powołując się na przewoźnika. Według stacji NHK z płonącej maszyny ewakuowano około 400 osób.

Na obrazie transmitowanym na żywo przez NHK widać ogień trawiący samolot od dzioba aż po ogon. Wydaje się, że płonie również wnętrze maszyny.

Potwierdzono śmierć pięciu członków załogi samolotu japońskiej straży przybrzeżnej, który zderzył się z samolotem pasażerskim linii Japan Airlines na płycie lotniska Haneda w Tokio – podała stacja NHK.

DEON.PL POLECA

Wcześniej straż przybrzeżna informowała, że na pokładzie maszyny było sześć osób. Pilotowi udało się wydostać, natomiast pozostałe pięć osób uznawano za zaginione.

Samolot miał lecieć na lotnisko w mieście Niigata na zachodnim wybrzeżu Japonii, by dostarczyć pomoc osobom dotkniętym trzęsieniem ziemi, które nawiedziło prefekturę Ishikawa w Nowy Rok.

Kolizja była prawdopodobnie przyczyną pożaru, który wybuchł w samolocie linii Japan Airlines na lotnisku Haneda. Według przewoźnika z jego maszyny ewakuowano wszystkich 379 pasażerów i członków załogi.

Źródło: PAP / tk

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Karol de Foucauld

Nauczyć się kochać Boga takimi darami, jakie się posiada, a nie jakie chciałoby się mieć,
być rozdzielonym pomiędzy modlitwą a zaangażowaniem,
marzyć o wspaniałych projektach i żyć wtopionym w banalną rzeczywistość,
z...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Dramat na lotnisku. Samolot pełen pasażerów stanął w płomieniach [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.