Elon Musk odejdzie z Twittera? Zapytał o zdanie internautów - większość go nie chce

Elon Musk odejdzie z Twittera? Zapytał o zdanie internautów - większość go nie chce
Internauci nie chcą, by Elon Musk rządził Twitterem (Fot. Rafapress / depositphotos.com)
PAP / tk

Amerykański miliarder i właściciel sieci społecznościowej Twitter Elon Musk ogłosił w nocy z niedzieli na poniedziałek ankietę, w której użytkownicy Twittera mogą wypowiedzieć się, czy chcą by dalej kierował platformą czy ustąpił ze stanowiska. Zastosuję się do wyników głosowania - zadeklarował Musk.

"Jak mówi przysłowie, uważaj czego sobie życzysz, bo możesz to otrzymać" - dodał w kolejnym komunikacie na Twitterze.

Elon Musk niechciany na Twitterze

Po kilku godzinach od rozpoczęcia głosowania 57 proc. użytkowników domagało się odejścia Muska, a 43 proc. było zwolennikami jego pozostania - poinformowała amerykańska stacja CNN.

Elon Musk kupił Twittera pod koniec października 2022 roku za sumę 44 mld dolarów. Miliarder wprowadził wiele zmian w funkcjonowaniu popularnej platformy i zarządzaniu firmą. W listopadzie nowy właściciel zwolnił mniej więcej połowę dotychczasowych pracowników Twittera. Jak powiadomiła 17 listopada agencja Reutera, Musk "bezwzględnie zmienił kulturę (pracy), kładąc nacisk na długie godziny i intensywne tempo".

W październiku miliarder wywołał kontrowersje na Twitterze, zgłaszając propozycję "planu pokojowego" między Kijowem a Moskwą. Amerykanin zasugerował, by Krym pozostał integralną częścią Rosji, Ukraina stała się państwem neutralnym oraz wysunął pomysł organizacji nowych referendów pod nadzorem ONZ w regionach Ukrainy "anektowanych" przez Rosjan.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Światowa polityka. Wielkie skandale. Potężni influencerzy.

Impulsywnie, bez doradców, nie zawsze na trzeźwo. Tak za pomocą twittera komunikują się dziś ze światem władcy atomowych imperiów, politycy i dziennikarze. Do poważnego międzynarodowego kryzysu może doprowadzić jeden...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Elon Musk odejdzie z Twittera? Zapytał o zdanie internautów - większość go nie chce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.