Euroliga: Czwarta porażka Lotosu Gdynia

Czwartej porażki w Eurolidze doznały koszykarki Lotosu Gdynia. Mistrzynie Polski przegrały na wyjeździe z Rivas Ecopolis 65:70.

Przed tym spotkaniem obie drużyny miały taki sam bilans - zwycięstwo i trzy porażki na koncie. Sąsiedztwo w dole tabeli grupy B Euroligi nie kłamie - spotkanie było wyrównane, ale nie stało na zbyt wysokim poziomie. Mecz lepiej rozpoczęły gospodynie, prowadząc 5:0, ale pierwszą kwartę to gdynianki zakończyły z większą ilością punktów. W połowie drugiej odsłony przewaga Lotosu wynosiła już 9 "oczek", ale zawodniczki Rivas odrobiły straty i na przerwę schodziły z jednym punktem mniej niż mistrzynie Polski.

Po zmianie stron zaznaczyła się przewaga gospodyń. Trzy minuty przed końcem meczu to Lotos przegrywał dziewięcioma punktami. Gdynianki rzuciły się do odrabiania strat i półtorej minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziów przegrywały już tylko jednym koszem. W końcówce gospodynie nie dały sobie jednak wydrzeć zwyciestwa.

Lotos, z jedną wygraną na koncie, zajmuje przedostatnie - piąte - miejsce w grupie B.

Rivas Ecopolis - Lotos Gdynia 70:65 (19:22, 17:15, 20:14, 14:14)