Euroliga: Pierwsza wygrana wicemistrzyń Polski

Kalana Greene z KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.powstrzymuje atak Romany Hejdovej) w meczu Euroligi koszykarek (fot. PAP/Lech Muszyński)

Drużyna KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski pokonała w meczu trzeciej kolejki Euroligi koszykarek Frisco Sika Brno 74:61. To pierwsze zwycięstwo wicemistrzyń Polski w tegorocznych rozgrywkach.

Gospodynie bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie i już po dwóch minutach prowadziły 9:2. Później gra się wyrównała, a zawodniczki z Czech zdołały odrobić część strat, ale końcówka pierwszej kwarty ponownie należała do podopiecznych Dariusza Maciejewskiego. W drugiej odsłonie zespół gości zdołał doprowadzić do wyrównania stanu meczu, ale gospodynie szybko odpowiedziały serią ośmiu punktów z rzędu. Gorzowianki dobrze grały w obronie, przechwytami uniemożliwiając rywalkom nawiązanie równej walki. Do przerwy drużyna KSSSE prowadziła 11. punktami. Po zmianie stron gospodynie utrzymywały bezpieczny dystans pewnie zmierzając po pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji Euroligi. Czeszki nadal nie mogły poradzić sobie z pewną w obronie i szybko grającą w ataku ekipą wicemistrzyń Polski, w szeregach której brylowały Jelena Leuchanka (16 pkt, 15 zbiórek), Kalana Greene (14 pkt) oraz Izabela Piekarska (10 pkt, 6 zb.). Słabiej niż zwykle w zespole gości zagrała znana z występów na polskich parkietach Jelena Skerović (6 pkt, 5 asyst), na którą podopieczne Maciejewskiego zwracały baczną uwagę. Ostatecznie gorzowianki pokonały Frisco Sika Brno 74:61.