Federer i Williams mistrzami świata

10 lat temu
PAP/PR

Szwajcar Roger Federer po raz piąty i Amerykanka Serena Williams po raz drugi zostali uznani przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF) mistrzami świata 2009 roku.

Federer w lipcu wygrał Wimbledon i odniósł 15. zwycięstwo w Wielkim Szlemie, poprawiając rekord należący do Amerykanina Pete'a Samprasa. Miesiąc wcześniej triumfował po raz pierwszy na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa. W ten sposób przeszedł do historii jako szósty tenisista, który był najlepszy w każdym z czterech najważniejszych turniejów w kalendarzu, choć nie w jednym sezonie. Poza tym w 2009 roku poniósł porażki w finałach dwóch pozostałych wielkoszlemowych imprez: z Hiszpanem Rafaelem Nadalem w Australian Open oraz z Argentyńczykiem Juanem Martinem del Potro w US Open. Wrócił też na prowadzenie w rankingu ATP World Tour i po raz szósty w karierze zakończył sezon na fotelu lidera.

Podobnie Serena Williams, odzyskała pierwsze miejsce w klasyfikacji WTA Tour, z którego zepchnęła ją Rosjanka Dinara Safina. Poza tym wygrała Australian Open i Wimbledon, powiększając swój dorobek w Wielkim Szlemie do 11 zwycięstw. Razem ze starszą siostrą Venus zostały przez ITF uznane najlepszym deblem 2009 roku, a Serena jako pierwsza tenisistka od 1999 roku - wtedy to się udało Szwajcarce Martinie Hingis - triumfowała w obydwu kategoriach.

Natomiast najlepszym męskim deblem zostali amerykańscy bracia Bob i Mike Bryanowie, już po raz szósty, co jest rekordowym osiągnięciem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Federer i Williams mistrzami świata
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Federer i Williams mistrzami świata
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.