FGE: KSSSE w finale, druga porażka Lotosu

Koszykarki KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski awansowały do finału play off Ford Germaz Ekstraklasy. Wicemistrzynie Polski z ubiegłego sezonu pokonały po raz trzeci - tym razem na wyjeździe - CCC Polkowice i bez porażki zakończyły serię półfinałową.

Zwycięstwo nie przyszło podopiecznym Dariusza Maciejewskiego łatwo, bowiem gospodynie walczyły twardo o przedłużenie rywalizacji. Mecz był niezwykle wyrównany. Na początku ostatniej kwarty KSSSE zdołało wypracować sobie 8 punktów przewagi (72:64 w 36. minucie), ale polkowiczanki potrafiły dojść rywalki na dystans jednego rzutu. Ostatnie chwile meczu były niezwykle emocjonujące. Będące w posiadaniu piłki gorzowianki długo rozgrywały akcję w ataku, ale zakończyły ją niecelnym rzutem Richards i gospodynie miały swoją szansę, jednak 4 sekundy przed końcową syreną rozpaczliwy rzut za 3 Mieloszyńskiej także nie wpadł do kosza i przyjezdne mogły cieszyć się z szybkiego awansu.

Coraz bardziej zaskakująca jest rywalizacja w drugiej parze półfinałowej. Energa Toruń po raz drugi pokonała Lotos Gdynia, tym razem 70:65. "Katarzynkom" do awansu brakuje już tylko jednej wygranej, a kolejne spotkanie rozegrają również we własnej hali.

CCC Polkowice - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 74:76 (17:18, 16:12, 26:28, 15:18), KSSSE wygrało serię 3-0

Energa Toruń - Lotos Gdynia 70:65 (9:15, 17:16, 19:18, 25:16), Energa prowadzi w serii 2-1