Gagarin wierzył w Boga. Mija 60 lat od pierwszego lotu człowieka w kosmos

Gagarin wierzył w Boga. Mija 60 lat od pierwszego lotu człowieka w kosmos
(fot. Mil.ru, CC BY 4.0 // Arto Jousi / /Suomen valokuvataiteen museo / Alma Media / Uuden Suomen kokoelma; Restored by Adam Cuerden, Public domain, via Wikimedia Commons)
KAI / kk

Przyjaciele kosmonauty podkreślają, że Jurij Gagarin był człowiekiem wierzącym i nigdy nie powiedział, że nie widział Boga w kosmosie.

12 kwietnia 1961 roku przypada 60. rocznica lotu pierwszego człowieka w kosmos. Przypisywanego mu stwierdzenia: „Patrzyłem i patrzyłem, ale nigdzie Boga nie widziałem”, które miał wygłosić po powrocie na Ziemię, nigdy nie wypowiedział – podkreślił przed kilku laty były kosmonauta Waletin Pietrow, przyjaciel Gagarina. Ujawnił, że Gagarin był człowiekiem wierzącym, ochrzczonym w Kościele prawosławnym.

Potwierdza to inna legenda radzieckiej kosmonautyki Aleksiej Leonow, który także przyjaźnił się z Gagarinem. Córka Gagarina, Jelena została ochrzczona, a rodzina zawsze świętowała Boże Narodzenie i Wielkanoc. W ich domu znajdowały się liczne ikony.

Urodzony 9 marca 1934 roku w Kłuszynie koło Smoleńska, Gagarin był pilotem wojskowym, który w 1960 roku zakwalifikował się do programu kosmicznego. Jego lot wokół orbity Ziemi trwał godzinę i 48 minut. Gagarin zginął w katastrofie samolotu treningowego 27 marca 1968 roku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Alfred Wierzbicki, Karol Kleczka

Wiara, która nie boi się Innego

Czy Kościół może być wspólnotą, która nikogo nie wyklucza? Czy chrześcijanin zawsze powinien stawać po stronie atakowanego, bez względu na jego poglądy? Co najbardziej szkodzi wiarygodności Kościoła? 

Ksiądz...

Skomentuj artykuł

Gagarin wierzył w Boga. Mija 60 lat od pierwszego lotu człowieka w kosmos
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.