Gdynia: 63-latek chory na COVID-19 zasłabł i zmarł w sklepie

Gdynia: 63-latek chory na COVID-19 zasłabł i zmarł w sklepie
fot. PAP/Darek Delmanowicz
11 miesięcy temu
PAP / sz

Gdyńscy policjanci dostali zgłoszenie o zgonie mężczyzny w jednym ze sklepów osiedlowych. Okazało się, że 63-latek od 22 listopada przebywał w izolacji domowej związku z potwierdzonym zakażeniem COVID-19.

Jak powiedziała PAP w poniedziałek rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku podinspektor Joanna Kowalik-Kosińska, ok. godz. 7 dyżurny Komisariatu Policji w Gdyni Karwinach otrzymał zgłoszenie, że w jednym ze sklepów zmarł mężczyzna.

"Dyżurny na miejsce natychmiast skierował policjantów, gdzie ratownicy medyczni stwierdzili zgon 63-letniego mieszkańca Gdyni" - dodała podinspektor Kowalik-Kosińska.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna będąc w osiedlowym sklepie, nagle zasłabł i przewrócił się na podłogę. Okazało się, że 63–latek od 22 listopada br. przebywał w izolacji domowej w związku z potwierdzonym zakażeniem COVID-19.

"Policjanci pracowali pod nadzorem prokuratora. Poinformowano Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gdyni oraz przekazano dane osób, które miały bezpośredni kontakt ze zmarłym. Sklep został zamknięty na czas dezynfekcji pomieszczeń" - poinformowała PAP podinspektor Kowalik-Kosińska.


REKLAMA

Wydawnictwo WAM - darmowa wysyłka książek


Policja jednocześnie informuje, że funkcjonariusze będą legitymować osoby w przestrzeni publicznej i sprawdzać, czy nie powinny w tym czasie przebywać na kwarantannie bądź w izolacji domowej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek
27,93 zł
39,90 zł

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Skomentuj artykuł

Gdynia: 63-latek chory na COVID-19 zasłabł i zmarł w sklepie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.