Główny doradca Białego Domu: wyeliminowanie koronawirusa jest nierealne

Główny doradca Białego Domu: wyeliminowanie koronawirusa jest nierealne
Fot. Taylor Brandon / Unsplash.com
PAP/mł

Nie ma mowy, by wyeliminować z życia Covid-19 - powiedział główny doradca Białego Domu ds. medycznych Anthony Fauci. W jego ocenie USA zbliżają się do momentu, w którym przejdą do nowej normalności, życia z koronawirusem.

Jak dodał, wariant koronawirusa "Omikron, ze swoją niezwykłą, bezprecedensową zdolnością do przenoszenia się, ostatecznie dopadnie prawie wszystkich", a wyeliminowanie choroby powodowanej przez wirusa jest nierealne.

DEON.PL POLECAWedług Fauciego USA wejdą niedługo w nowy etap, "w którym będzie wystarczająco środków ochrony w społeczeństwie, wystarczająco dostępnych lekarstw, więc jeśli u kogoś z grupy podwyższonego ryzyka dojdzie do zakażenia, bardzo łatwo będzie go wyleczyć".

- Gdy już tam dotrzemy, nastąpi przemiana, a w tym momencie możemy znajdować się u jej progu - przekazał Fauci. Dodał jednak, że w sytuacji, gdy dziennie w USA wykrywa się prawie milion nowych zakażeń, rejestruje prawie 150 tys. hospitalizacji i ponad 1200 zgonów związanych z Covid-19, kraj nie znalazł się jeszcze na tym etapie.

Według oficjalnych danych w USA hospitalizowanych jest obecnie ponad 145,9 tys. osób z Covid-19, przy czym znaczący odsetek trafił do szpitala z innych przyczyn, np. z powodu urazu, a zakażenie wykryto u tych osób po wykonaniu rutynowego testu na obecność koronawirusa.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. kard. Walter Kasper, George Augustin

Doświadczenie, które nas połączyło

Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie...

Skomentuj artykuł

Główny doradca Białego Domu: wyeliminowanie koronawirusa jest nierealne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.