Hiszpania: rząd uchwalił ogólnokrajowy plan szczepień

Hiszpania: rząd uchwalił ogólnokrajowy plan szczepień
(fot. PAP/EPA/Zsolt Czegledi)
2 miesiące temu
PAP / df

Podczas wtorkowego posiedzenia rady ministrów w Madrycie rząd Pedra Sancheza uchwalił ogólnokrajowy plan szczepień przeciwko Covid-19. Jego wdrażanie w życie rozpocznie się w styczniu i będzie prowadzone w ramach trzech etapów.

Jak poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej minister zdrowia Salvador Illa, Hiszpania na podstawie dwóch umów zawartych przez UE z firmami farmaceutycznymi może liczyć na co najmniej 140 mln sztuk szczepionek.

Wskazał, że w pierwszej kolejności szczepieniom zostaną poddani pracownicy hiszpańskiej służby zdrowia zatrudnieni w domach spokojnej starości, a następnie pozostały personel pracujący w szpitalach i przychodniach medycznych.

Illa, zaznaczając, że wśród pierwszych szczepionych osób będą też podopieczni domów seniora oraz niepełnosprawni, wskazał, że proces magazynowania i dystrybucji szczepionek będzie dużym wyzwaniem dla władz medycznych Hiszpanii.

“Szczepienia będą prowadzone w ramach tego samego schematu na terenie wszystkich wspólnot autonomicznych kraju. (…) Sukcesywnie będziemy im poddawać 18 grup osób, na które podzieliliśmy nasze społeczeństwo w celu przeprowadzenia szczepień” - powiedział Illa.

Minister zdrowia odrzucił krytykę władz wspólnoty autonomicznej Madrytu, która w poniedziałek ogłosiła, iż gabinet Sancheza przygotował plan szczepień bez informowania o nim regionów. Illa stwierdził, że w opracowaniu tego planu rząd Hiszpanii współpracował z 8 z 17 wspólnot autonomicznych kraju.

Zgodnie z założeniami rządowego dokumentu rozpoczęte w styczniu szczepienia prowadzone będą w 13 tys. punktów medycznych zlokalizowanych we wszystkich regionach Hiszpanii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek
27,93 zł
39,90 zł

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Skomentuj artykuł

Hiszpania: rząd uchwalił ogólnokrajowy plan szczepień
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Hiszpania: rząd uchwalił ogólnokrajowy plan szczepień
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.