HMŚ: Polska w finale. Do trzech razy sztuka?

(fot. PAP/Adam Ciereszko)

Polska reprezentacja w hokeju na trawie zagra o złoty medal rozgrywanych w Poznaniu halowych mistrzostw świata. W spotkaniu półfinałowym biało-czerwoni pokonali 2:1 Austrię.

Sukces nie przyszedł łatwo. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie meczu. Przy prowadzeniu Polski 1:0 (gol autorstwa Michała Raciniewskiego) rzut karny dla rywali obronił Mariusz Chyła. W 14. minucie na 2:0 podwyższył Dariusz Rachwalski. Jeszcze przed przerwą Austriacy zdobyli bramkę kontaktową, a w drugiej połowie za wszelką cenę dążyli do wyrównania. W nerwowej końcówce Polacy zdołali obronić minimalne prowadzenie i jutro zagrają o złoty medal .

Halowe mistrzostwa w hokeju na trawie rozgrywane sa po raz trzeci w historii. Polska drużyna z poprzednich dwóch edycji przywoziła srebrne medale, dwukrotnie przegrywając w finale z Niemcami. Jutro biało-czerwoni ponownie spotkają się w decydującym spotkaniu z naszymi zachodnimi sąsiadami. Podczas tegorocznych mistrzostw Polska grałą już w grupie z rywalami i po raz pierwszy w historii zdołała ich pokonać 3:2. Oby jutrzejsze spotkanie ponownie przyniosło sukces podopiecznym Karola Śnieżka.

W turnieju kobiet Polki, po zwycięstwie nad Czeszkami 4:0, zajęły ostatecznie piąte miejsce.