Hokejowy Puchar Polski dla Sanoka

9 lat temu
PAP/PR

Ciarko KH Sanok po raz pierwszy w historii zdobył Puchar Polski w hokeju na lodzie. W środowym finale, rozegranym na oświęcimskim lodowisku, zespół z Sanoka pokonał po dogrywce Aksam Unię Oświęcim 6:5.

Oświęcimianie fatalnie rozpoczęli spotkanie. Po 11 minutach było 0:3, a bramkarz Unii Przemysław Witek został odesłany do boksu. Zastąpił go Krzysztof Zborowski.

Pod koniec pierwszej tercji ukarani zostali najpierw Zoltan Kubat, a potem Dmitri Suur i zespół z Oświęcimia miał grać przez minutę i 41 sekund w podwójnej przewadze. Gdy wydawało się, że nie zdoła jej wykorzystać, na 13 sekund przed końcem pierwszej kary Marcin Jaros umieścił krążek w siatce.

W drugiej tercji gra Unii wyglądała o wiele lepiej, szczególnie w ataku. W efekcie w 33. minucie gospodarze objęli prowadzenie, ale na krótko. Po dwóch prostych błędach defensywy Unii było 4:5.

W trzeciej części gry padł tylko jeden gol - w 55. minucie na 5:5 wyrównał Patrik Flasar. Oświęcimianie mieli potem dwie świetne okazje do przechylenia losów spotkania na swoją korzyść, których nie wykorzystali Robert Krajci, Petr Valusiak. W dogrywce bramkę na wagę Pucharu Polski zdobył Martin Vozdecky.

Za najlepszych zawodników turnieju finałowego PP uznano: bramkarza Michała Plaskiewicza (Ciarko KH), obrońcę Miroslava Zatko (Akasm Unia) oraz napastnika Marcina Jarosa (Aksam Unia).

Bramki: 0:1 Zoltan Kubat (6), 0:2 Martin Ivicic (7), 0:3 Krystian Dziubiński (11), 1:3 Marcin Jaros (18), 2:3 Paweł Dronia (28), 3:3 Wojciech Wojtarowicz (30), 4:3 Marcin Jaros (33), 4:4 Krzysztof Zapała (34), 4:5 Maciej Mermer (37), 5:5 Patrik Flasar (54), 5:6 Martin Vozdecky (63).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Hokejowy Puchar Polski dla Sanoka
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Hokejowy Puchar Polski dla Sanoka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.