Holandia. 25 tys. pacjentów pozywa resort zdrowia. Chodzi o kradzież danych

Holandia. 25 tys. pacjentów pozywa resort zdrowia. Chodzi o kradzież danych
Fot. Depositphotos.com
PAP/mł

Pracownicy call center przychodni GGD pobierali z systemów prywatne dane osób, które poddały się testowi na obecność Covid-19 i sprzedawali je na czarnym rynku. Teraz 25 tys. poszkodowanych złożyło pozew zbiorowy. 


Około 25 tys. osób przystąpiło do zbiorowego pozwu przeciwko ministerstwu zdrowia Holandii w związku z kradzieżą danych pacjentów, która nastąpiła na początku roku. Pracownicy call center przychodni GGD pobierali z systemów prywatne dane osób, które poddały się testowi na obecność Covid-19 i sprzedawali je na czarnym rynku - informował wówczas portal RTL Nieuws.

Teraz fundacja ICAM wystąpiła w imieniu tysięcy poszkodowanych do sądu i domaga się odszkodowania w wysokości 1,5 tys. euro dla osób, których dane zostały skradzione oraz 500 euro dla tych, których dane znajdowały się w systemach GGD i „były narażone na kradzież”.

Pozew jest skierowany przeciwko ministerstwu zdrowia, ponieważ resort jest „odpowiedzialny za projektowanie systemów informatycznych wykorzystywanych przez GGD” - twierdzą przedstawiciele fundacji.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ
10,43 zł
14,90 zł

Bóg jest Ojcem Miłosiernym, który za dobro wynagradza, a grzesznika szuka

Naszym prawdziwym problemem jest niewiara w to, że Bóg kocha nas jako grzeszników. (…) Kiedy grzeszymy, nie tracimy godności syna i córki Boga. Dlaczego?...

Skomentuj artykuł

Holandia. 25 tys. pacjentów pozywa resort zdrowia. Chodzi o kradzież danych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.