Holandia/ Dawca nasienia, który jest ojcem przeszło pół tysiąca dzieci, stanie przed sądem

Holandia/ Dawca nasienia, który jest ojcem przeszło pół tysiąca dzieci, stanie przed sądem
Depositphotos.com (36968487)
PAP / pzk

Ginekolog z Hagi, który jest ojcem ponad 500 dzieci na całym świecie, stanie przed sądem – informuje w sobotę dziennik „De Volkskrant”. 41-letni dawca nasienia został pozwany przez Donorkind, organizację zrzeszającą dzieci dawców oraz matkę dwójki jego dzieci.

Donorkind domaga się, aby sąd zakazał mężczyźnie dalszego oddawania nasienia i nakazał zniszczenie wszystkich oddanych dawek. “Dla dzieci może być psychicznie niezwykle trudne to, że ich ojciec spłodził tak wiele potomstwa” – uzasadnia pozew Ties van der Meer z fundacji. Wskazuje on także na ryzyko, iż spokrewnione ze sobą osoby będą wchodziły w związki, nawet o tym nie wiedząc, co jest „genetycznie niebezpieczne”.

DEON.PL POLECA
„De Volkskrant” przypomina, iż w Niderlandach funkcjonują wytyczne dla klinik, z których wynika, że dawca może mieć maksymalnie 25 dzieci. Tymczasem 41-latek tylko w 2017 roku spłodził 102 dzieci w holenderskich klinikach – wynika z informacji stowarzyszenia ginekologów NVOG. Fundacja Donorkind szacuje, że na całym świecie jest ich przeszło pół tysiąca.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Red. ks. Jacek Grzybowski, ks. Franciszek Longchamps de Bérier

Podręcznik bioetyczny pod patronatem abp. Henryka Franciszka Hosera SAC

W rozważaniach nad problematyką zapłodnienia pozaustrojowego potrzeba merytorycznych, rzetelnych informacji, które pozwalają obiektywnie przyjrzeć się metodzie in vitro. Niewątpliwie cenną pomocą w spokojnej rozmowie na ten...

Skomentuj artykuł

Holandia/ Dawca nasienia, który jest ojcem przeszło pół tysiąca dzieci, stanie przed sądem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.