Informacja o śmierci zaszczepionej przeciw COVID-19 pielęgniarki to fake news

Informacja o śmierci zaszczepionej przeciw COVID-19 pielęgniarki to fake news
fot. Depositphotos
9 miesięcy temu
Demagog / pk

Pielęgniarka, która jako jedna z pierwszych osób w Stanach Zjednoczonych zaszczepiła się przeciw COVID-19 żyje i ma się dobrze. Wcześniej w sieci pojawiły się informacje związane z rzekomą śmiercią kobiety. Okazały się one nieprawdziwe.

Jak podaje portal Demagog, pielęgniarka Tiffany Dover z Catholic Health Initiatives Memorial Hospital w miejscowości Chattanooga, w stanie Tennessee po podaniu szczepionki przeciwko COVID-19 poczuła się słabo i zemdlała. Jest to częsta i normalna reakcja organizmu na ból i stres. Kobieta jednak nie zmarła. Fake newsa związanego z jej śmiercią zaczęli natomiast chętnie powielać zwolennicy teorii spiskowych i antyszepionkowcy.

W oświadczeniu szpitala czytamy:

"Pielęgniarka Tiffany Dover docenia okazaną jej troskę. Jest w domu i ma się dobrze. Prosi o uszanowanie prywatności jej i jej rodziny".

Jak informuje portal Demagog, pielęgniarka w jednym z wywiadów wytłumaczyła, że "omdlenie nie miało związku ze składem szczepionki i że w jej przypadku jest to normalna reakcja".

Z sondażu przeprowadzonego niedawno przez IBRiS na zlecenie "Rzeczpospolitej" wynika, że 47 proc. badanych "zdecydowanie" lub "raczej" zamierza zaszczepić się przeciw koronawirusowi, 44 proc. wciąż deklaruje, że nie zamierza, a 9 proc. - że nie wie. W czasie, kiedy wiele osób wciąż waha się z podjęciem decyzji, publikowanie niesprawdzonych i fałszywych informacji może wpłynąć na ich decyzję.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. kard. Walter Kasper, George Augustin
23,03 zł
32,90 zł

Doświadczenie, które nas połączyło

Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie...

Skomentuj artykuł

Informacja o śmierci zaszczepionej przeciw COVID-19 pielęgniarki to fake news
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.