LM: Przegrana Organiki Łódź w debiucie

W debiucie w rozgrywkach Ligi Mistrzyń siatkarek zdobywczynie Pucharu Polski - zespół Organiki Budowlanych Łódź - przegrały z włoskim MC-Carnaghi Villa Cortese 1:3 (-19, -17, 16, -15).

Debiutancka trema dała o sobie znać już na początku meczu. Niedokładne rozegrania i błędy w ataku sprawiły, że na pierwszą przerwę techniczną gospodynie schodziły z zaledwie trzema punktami. W dalszej części partii otwarcia łodzianki zagrały lepiej, zdołały zmniejszyć straty do zaledwie dwóch punktów, jednak końcówka należała do Włoszek.

Bardzo podobnie wyglądał drugi set. Zaczęło się od wysokiego prowadzenia Villa Cortese (5:1), Organika zdołała odrobić część strat po pierwszej części technicznej, ale ostatnie akcje w wykonaniu siatkarek zespołu gości nie pozostawiły wątpliwości, kto jest lepszy w partii.

Grając z nożem na gardle, gospodynie podjęły walkę w trzecim secie. Prowadziły od pierwszych piłek i pewnie zwyciężyły. Czyżby pojawiła się szansa na zwycięstwo? Nic z tego. Włoszki pokazały, że słabsza postawa w trzeciej partii była efektem krótkotrwałego rozluźnienia. Po wyrównanym początku czwartego seta siatkarki gości wzmocniły zagrywkę i dosłownie rozbiły gospodynie, zwyciężając do 15.