Loeb liderem, Kościuszko drugi w SWRC

PAP/PR

Francuz Sebastien Loeb (Citroen) prowadzi po drugim dniu Rajdu Jordanii, trzeciej eliminacji mistrzostw świata. Michał Kościuszko (Ford Fiesta S2000), jadący w systemie superrally, jest drugi w kategorii SWRC i 14. w klasyfikacji generalnej.

W czwartek Kościuszko zerwał pasek alternatora i by mógł pojechać w piątek, musiał przyjąć 10 minut kary. W drugim dniu zawodów jechał wystarczająco dobrze, by awansować na drugą pozycję w SWRC. Do prowadzącego Xaviera Ponsa traci jednak 9.03,7 min.

Bohaterem drugiego dnia był broniący tytułu mistrz świata Loeb, który wygrał cztery z sześciu odcinków specjalnych i z trzeciego awansował na pierwsze miejsce. Jego przewaga nad drugim w klasyfikacji Francuzem Sebastienem Ogierem (Citroen) wynosi 24,6 s. Trzeci jest Fin Jari-Matti Latvala (Ford Focus WRC), który traci do Loeba 27,7. "Jestem zadowolony z występu, choć liczyłem, że uda się uzyskać większą przewagę. Do samego końca dawałem z siebie wszystko i wątpię bym mógł pojechać te odcinki lepiej" - ocenił Loeb. Ósme miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje były mistrz świata Formuły 1 - Fin Kimmi Raikonnen (Citroen). Do Francuza traci 8.09,0.

Pech spotkał w piątek innego Fina, zwycięzcę Rajdu Jordanii z 2008 roku, Mikko Hirvonena. Wicemistrz świata i wicelider bieżącej rywalizacji urwał zawieszenie w swoim Fordzie. Liczy, że będzie mógł w sobotę wystartować w systemie superrally, ale do tego czasu mechanicy muszą usunąć usterkę.

Impreza zakończy się w sobotę, a kierowcy mają do przejechania osiem odcinków specjalnych. Rajd Jordanii jest najniżej rozgrywaną imprezą samochodową na świecie. Większość tras przebiega w obszarze depresji Morza Martwego, ponad 400 m poniżej poziomu morza. Szutrowe odcinki specjalne poprowadzone zostały w zachodniej i północnej części kraju.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Loeb liderem, Kościuszko drugi w SWRC
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.