ME w strzelectwie - trzy medale Polaków i rekord świata w Bolonii

(fot. depositphotos.com)
PAP / jb

Reprezentanci Polski zdobyli w strzeleckich mistrzostwach Europy w Bolonii dwa złote medale w karabinie na 50 m z postawy leżąc w rywalizacji indywidualnej i drużynowej. Ich wynik - 1878,3 to rekord świata.

Na najwyższym stopniu podium stanął Marcin Majka (Tarcza Goleniów), a trzeci był Tomasz Bartnik (Legia warszawa). Obok nich w drużynie wystąpił Daniel Romańczyk (Agat Złotoryja), sklasyfikowany na 10.miejscu.

Drużyna kobiet była w tej konkurencji szósta. Złoty medal zdobyły Rosjanki, srebrny Norweżki, a brązowy Niemki.

W drużynie wystąpiły: Natalia Kochańska (Gwardia Zielona Góra), Aneta Stankiewicz (Zawisza Bydgoszcz) i Agnieszka Nagay (Społem Łódź), które zgromadziły 1871,6 pkt.

Wynik triumfatorek - 1871,6 to także rekord świata. Norweżki uzyskały 1869,4, natomiast Niemki 1867,1. Przed Polkami znalazły się Ukrainki i Austriaczki.

W rywalizacji indywidualnej zwyciężyła Rosjanka Julia Zykowa. Na 20. miejscu w stawce 61 zawodniczek sklasyfikowano Kochańską, na 21. Stankiewicz, a na 31. Nagay.

Biało-czerwoni mają w dorobku ME w Bolonii cztery medale. Wcześniej na podium stanął junior Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn) zajmując trzecie miejsce w karabinie na 50 m z trzech postaw.