Na Haiti doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,2 [WIDEO]

Na Haiti doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,2 [WIDEO]
Fot.: paolo74s/depositphotos.com
PAP/tkb

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,2 nawiedziło w sobotę rano zachodnią część Hait. Według nieoficjalnych informacji lokalnych dziennikarzy, obecny bilans ofiar śmiertelnych wynosi ponad 200 osób. Władze wydały ostrzeżenie przed tsunami - podały amerykańskie służby geologiczne (USGS).

Do trzęsienia doszło 160 km na południowy zachód od stolicy kraju, Port-au-Prince. Trzęsienie było odczuwalne w całym kraju. Zniszczenia odnotowano w kilku miastach, o czym świadczą materiały zdjęciowe opublikowane przez świadków na portalach społecznościowych. W stolicy wielu mieszkańców wyległo na ulice.

Na filmach udostępnionych w internecie pokazano ruiny różnych budynków, w tym kościoła w miejscowości Les Anglais, 200 km na południowy zachód od Port-au-Prince, w którym w sobotę odbywała się msza.

12 stycznia 2010 roku trzęsienie ziemi o magnitudzie 7 spowodowało poważne zniszczenia w stolicy Haiti i innych miastach. Zginęło wtedy ponad 200 tys. osób, a ponad 300 tys. zostało rannych.

Źródło: PAP/tkb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Na Haiti doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,2 [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.