Na te linie lotnicze uważaj szczególnie

Na te linie lotnicze uważaj szczególnie
Boeing B747 - jedna z maszyn linii Iran Air, która ma zakaz lotów do krajów Unii Europejskiej (fot. Dr. Jaus/flickr.com)
drr

Komisja Europejska zaktualizowała "czarną listę" linii lotniczych, które mają zakaz wykonywania przewozów w Unii Europejskiej.

To już czternasta aktualizacja "czarnej listy". Wpisano na nią przewoźnika Blue Wing Airlines z Surinamu w związku z serią wypadków, którym uległy samoloty tego przewoźnika oraz poważnym uchybieniom stwierdzonym w trakcie kontroli na ziemi.

Na podstawie wyników kontroli w Iranie, Komisja rozszerzyła także ograniczenia nałożone na Iran Air. Z lotów do Unii Europejskiej zostały wyłączone samoloty Airbus A320 i Boeing B727 i B747 tego przewoźnika. Komisja stwierdziała także, że w dalszym ciągu będzie monitorować działalność Iran Air, między innymi poprzez kontrolę na ziemi jego samolotów, które są dopuszczone do przewozów do UE, a także przeprowadzi szereg konsultacji z urzędem lotnictwa cywilnego Iranu w celu określenia trwałych rozwiązań kwestii bezpieczeństwa.

Z "czarnej listy" przewoźników zostały wykreślone dwie indonezyjskie linie: Metro Batavia i Indonesia Air Asia.

Podobnie Komisja z zadowoleniem przyjęła do wiadomości postępy poczynione przez urząd lotnictwa cywilnego Gabonu w zakresie wdrażania planu działań naprawczych i zezwoliła przewoźnikowi Afrijet - dopuszczonemu do wykonywania przewozów do UE na określonych warunkach – na wykonywanie tych przewozów dodatkowym samolotem.

W ramach aktualizacji urząd lotnictwa cywilnego Albanii został wezwany do wzmocnienia nadzoru nad wszystkimi przewoźnikami lotniczymi i kontynuowania realizacji planu działań uzgodnionego z Europejską Agencją Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), nadając priorytet kwestiom, które budzą zastrzeżenia co do bezpieczeństwa, oraz do przyspieszenia rozwoju potencjału technicznego i administracyjnego.

Zakazowi podlegają również wszyscy przewoźnicy (w sumie 278) z 17 następujących krajów: Angola, Benin, Demokratyczna Republika Konga, Dżibuti, Filipiny, Gabon (z wyjątkiem trzech przewoźników, których działalność ograniczona jest określonymi warunkami), Gwinea Równikowa, Indonezja (z wyjątkiem sześciu przewoźników, dla których całkowicie zniesiono ograniczenia), Kazachstan (z wyjątkiem jednego przewoźnika, którego działalność ograniczona jest określonymi warunkami), Republika Kirgiska, Liberia, Republika Konga, Sierra Leone, Suazi, Sudan, Wyspy Świętego Tomasza i Książęca oraz Zambia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Na te linie lotnicze uważaj szczególnie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.