Niedzielski: od 28 marca koniec z maseczkami. Znosimy izolację domową

Niedzielski: od 28 marca koniec z maseczkami. Znosimy izolację domową
fot. PAP/Paweł Supernak
PAP / tk

Podjąłem decyzję o tym, żeby od 28 marca wprowadzić zniesienie obowiązku noszenia maseczek. Nie dotyczy to podmiotów leczniczych – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Podjąłem decyzję o tym, żeby od 28 marca wprowadzić dwa rozwiązania – pierwsze z nich to zniesienie obowiązku noszenia maseczek. Tutaj bardzo ważnym zastrzeżeniem jest fakt, że zniesienie nie dotyczy podmiotów leczniczych – powiedział szef MZ.

Powiedział, że bez względu na to, czy mówimy o pracownikach, czy o pacjentach podmiotów leczniczych, jest tam obowiązek zakrywania twarzy.

- W pozostałych miejscach takiego obowiązku już od 28 marca nie będzie – powiedział.

Minister zdrowia zastrzegł, że maseczki powinny być używane jednak w sytuacjach, które sami identyfikujemy jako związane ze zwiększonym ryzykiem zakażenia – chodzi np. o duże skupiska ludzi.

DEON.PL POLECA

- Wtedy rekomenduję, by używać maseczek – powiedział Niedzielski. Dodał, że „od poniedziałku znosimy izolację domową, kwarantannę dla współdomowników i kwarantannę graniczną”.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Krystyna Rożnowska

Gdy musisz zapłacić najwyższą cenę

Codzienność Marii stała się walką. Zmagała się z siłami, które ją przerastały. W jej ciele czaił się wróg atakujący ją od środka. Coraz skuteczniej. Ciosy padły również z najmniej spodziewanej...

Skomentuj artykuł

Niedzielski: od 28 marca koniec z maseczkami. Znosimy izolację domową
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.