Niemcy: nie ma śladów użycia broni palnej przy Checkpoint Charlie

Niemcy: nie ma śladów użycia broni palnej przy Checkpoint Charlie
(fot. PAP/EPA/CLEMENS BILAN)
PAP / kk

Berlińska policja nie znalazła dowodów użycia broni palnej w kawiarni Starbucks przy popularnym wśród turystów dawnym przejściu granicznym Checkpoint Charlie. Nie potwierdziły się też wcześniejsze doniesienia o napadzie rabunkowym.

Wczesnym popołudniem w poniedziałek policja dostała informację o strzałach, które miały paść w okolicy skrzyżowania ulic Friedrichstrasse i Kochstrasse w centrum Berlina. Świadkowie mówili o napadzie na pobliską kawiarnię Starbucks. Do tej pory policja nie była jednak w stanie potwierdzić tych doniesień. W okolicy zdarzenia, które zostało odgrodzone i przeszukane m.in. przez antyterrorystów z jednostki SEK, znaleziono jedynie łuskę, która prawdopodobnie pochodzi ze straszaka.

Rzeczniczka berlińskiej policji cytowana na stronie internetowej dziennika "Tagesspiegel" poinformowała, że panikę mógł wywołać strzał ze ślepaka albo petarda. "W dniu przed sylwestrem wszystko jest możliwe" - dodała.

Przez kilka godzin w okolicy Checkpoint Charlie panowały utrudnienia komunikacyjne. Do godziny 16 metro linii U6 przejeżdżało bez zatrzymywania się na stacji Kochstrasse, a autobus M29 jechał inną trasą.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Niemcy: nie ma śladów użycia broni palnej przy Checkpoint Charlie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.