Niemieckie media: Brazylia w wodospadzie łez

Niemieckie media: Brazylia w wodospadzie łez
(fot. EPA/Dennis Sbangan)
PAP / drr

Media prześcigają się w określeniach, opisujących wymiar wygranej Niemiec z "Canarinhos" w półfinale mundialu - 7:1. "Dziękujemy, kochamy was" - napisał "Bild", a portal sport1.de zwrócił uwagę, że "Brazylia pogrążyła się w wodospadzie łez".

"Na trybunach wodospad łez. Brazylijczycy płaczą. Niemieccy piłkarze byli jak nie z tej planety. Wygrali zasłużenie, ale wymiar tego zwycięstwa zaskakuje wszystkich" - skomentował redaktor portalu sport1.de.

DEON.PL POLECA

"Niesamowita niemiecka drużyna rozłożyła na części pierwsze pięciokrotnych mistrzów świata. To było bezlitosne" - ocenił focus.de, a cały artykuł zaczął słowami: "Tak, proszę Państwa. To nie jest pomyłka. Wynik brzmi 7:1".

Ten sam portal pyta: "Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości, kto zdobędzie w niedziele puchar?". "Bild" z kolei czeka już na... Holandię, która w czwartek zmierzy się z Argentyną w drugim półfinale.

"Frankfurter Allgemeine Zeitung" podkreśla, że tak samo jak Brazylijczycy, i Niemcy nie potrafią uwierzyć w to, co widzieli w Belo Horizonte. "Chyba cały świat jest w szoku. Andre Schuerrle dokończył dzieła upokorzenia. To było niesamowite przedstawienie chłopców Joachima Loewa. A do tego Miro Klose, który w Brazylii zabiera rekord wszech czasów największemu idolowi tego kraju Ronaldo. Dziękujemy Ci za wszystkie 16 goli".

Internetowe wydanie magazynu "Spiegel" zaznacza, że ten mecz przejdzie do historii zarówno niemieckiego, jak i brazylijskiego futbolu. "To była sensacyjna postawa, której nikt się nie spodziewał. Obie drużyny dzięki wynikowi 7:1 przejdą do historii, ale +Canarinhos+ chyba niekoniecznie się z tego cieszą".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Niemieckie media: Brazylia w wodospadzie łez
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.