"PB": Bank wymieni ci kartę na ... telefon?

"PB": Bank wymieni ci kartę na ... telefon?
(fot. Henrik Winther Andersen / flickr.com / CC BY-NC-ND 2.0)
PAP / wm

PKO BP pracuje nad autorskim modelem płatności mobilnych, jakiego na świecie w takiej skali nikt jeszcze nie wdrożył - informuje "Puls Biznesu".

W Polsce w bankowości mobilnej jest spory ruch. Już kilka banków przeprowadziło bądź prowadzi pilotaże, w których komórką można płacić w sklepie jak kartą zbliżeniową. To jednak nic wobec tego, co szykuje PKO BP. Bank analizuje możliwości wdrożenia autorskiego projektu płatności mobilnych.

- Na świecie nie ma jednego standardu płatności mobilnych. Co innego proponuje Google Wallet, co innego Paypal. Możemy czekać, aż wykrystalizuje się jedna technologia, i wtedy podpiąć się do gotowego systemu albo spróbować stworzyć własny, lokalny ekosystem - mówi Wojciech Bolanowski, szef pionu bankowości elektronicznej PKO BP.

Jeśli bank uruchomi projekt, może to być pierwsze tego typu rozwiązanie wdrożone na taką skalę na świecie. - Koszt projektu mógłby się zwrócić dzięki oszczędności na emisji plastiku, który musimy zarejestrować w Visa i Mastercard, a na którym nie zarabiamy, bo służy do wypłaty pieniędzy - zastanawia się Wojciech Bolanowski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"PB": Bank wymieni ci kartę na ... telefon?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.