Piłkarz Bournemouth jest zakażony koronawirusem

Piłkarz Bournemouth jest zakażony koronawirusem
(fot. unsplash.com)
1 miesiąc temu
PAP / df

Piłkarz Bournemouth jest jedną z dwóch osób z angielskiej ekstraklasy, które uzyskały pozytywny wynik na obecność koronawirusa w drugiej serii testów – poinformował klub. Nie podano nazwiska zawodnika. Bramkarzem tej drużyny jest Artur Boruc.

Od minionej niedzieli w Premier League wykryto łącznie osiem przypadków koronawirusa (w pierwszej serii badań - sześć osób, w drugiej - dwie). Przeprowadzono w sumie 1744 testy piłkarzy i personelu klubowego. Zawodnicy nadal będą badani dwa razy w tygodniu. 

Wcześniej pozytywny wynik mieli m.in. obrońca Watford Jamajczyk Adrian Mariappa oraz asystent trenera Burnley Nigela Pearsona – Ian Woan.

Premier League pauzuje od ponad dwóch miesięcy. Na razie nie ustalono terminu wznowienia rozgrywek, nieoficjalnie mówi się o połowie czerwca. Od wtorku piłkarze mogą trenować w ośrodkach sportowych w pięcioosobowych grupach, z zachowaniem odpowiednich odległości. Kontakt fizyczny jest zabroniony.

Do końca zmagań angielskiej ekstraklasy pozostało dziewięć kolejek. Lider Liverpool prowadzi z przewagą aż 25 punktów nad aktualnym mistrzem kraju Manchesterem City, który ma jeden mecz zaległy.

16 maja rozgrywki wznowiła niemiecka liga - jako pierwsza z silnych w Europie. Kiedy kilkanaście dni wcześniej rozpoczynano tam treningi drużynowe, poinformowano (4 maja) o 10 przypadkach zakażenia koronawirusem na ponad 1700 testów wykonanych w 36 klubach niemieckiej Bundesligi i jej zaplecza.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Piłkarz Bournemouth jest zakażony koronawirusem
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Piłkarz Bournemouth jest zakażony koronawirusem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.