PLK: Awans Czarnych, Znicz wygrał z Polonią

Energa Czarni Słupsk, wygrywając po raz drugi z Basketem Poznań, awansowała do ćwierćfinału Polskiej Ligi Koszykówki, w którym spotka się z Asseco Prokomem Gdynia. Dopiero trzeci mecz rozstrzygnie rywalizację w pre play off pomiędzy Zniczem Jarosław i Polonią Azbud Warszawa.

Jarosławianie wykorzystali atut własnego boiska i pokonali wyżej notowane "Czarne Koszule" 76:73. Gospodarze z dobrej strony zaprezentowali się w pierwszej połowie meczu i mimo pościgu drużyny ze stolicy nie dali sobie wyrwać zwycięstwa. Trzeci, decydujący, mecz rozegrany zostanie w piątek w Warszawie.

W Poznaniu goście aż 26 razy gubili piłkę, ale nie pomogło to gospodarzom, którzy grając schematycznie w ataku razili niecelnymi rzutami z dystansu. Zwłaszcza słaba pierwsza połowa w wykonaniu Basketu zaważyła na końcowym wyniku meczu.

Znicz Jarosław - Polonia Azbud Warszawa 76:73 (21:13, 19:15, 19:28, 17:17)