Podkarpackie: większość regionu w czerwonej strefie; policja wystawiła 123 mandaty

Podkarpackie: większość regionu w czerwonej strefie; policja wystawiła 123 mandaty
(fot. PAP/EPA/SANJAY BAID)
3 miesiące temu
PAP / df

Na Podkarpaciu w związku z pandemią koronawirusa większość powiatów, m.in. Rzeszów i Przemyśl, znajduje się w czerwonej strefie. W ciągu ostatniej doby policja ukarała mandatami 123 osoby za łamanie obowiązku zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej.

Jak poinformowała Dominika Kopeć z zespołu prasowego podkarpackiej policji, kolejne 22 osoby zostały pouczone, a wobec 42 skierowano do sądów wnioski o ukaranie.

"Porządku w regionie pilnuje więcej patroli niż zwykle. Funkcjonariusze monitorują m.in. sklepy, bazary i środki komunikacji publicznej" – mówiła Kopeć.

Metropolita przemyski abp Adam Szal w wydanym dekrecie przypomniał, że w kościołach i kaplicach należy bezwzględnie przestrzegać wszystkich obowiązujących zasad reżimu sanitarnego. Podobne wytyczne do wiernych skierował także ordynariusz diecezji rzeszowskiej bp Jan Wątroba.

Obaj hierarchowie udzielili jednocześnie wiernym dyspensy od uczestnictwa w niedzielnych mszach świętych.

W niedzielę przed południem w Rzeszowie i innych miastach regionu ruch na ulicach był mniejszy w poprzednich tygodniach.

W woj. podkarpackim oprócz Rzeszowa w strefie czerwonej są także powiaty: brzozowski, dębicki, jarosławski, kolbuszowski, leżajski, łańcucki, mielecki, przemyski, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, sanocki, strzyżowski, leski i miasto Przemyśl.

Według niedzielnego komunikatu podkarpackiego sanepidu, w województwie pod nadzorem epidemiologicznym pozostają 21 osób, 16 tys. 945 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 4 tys. 744. Hospitalizowane są 524 osoby.

Od początku pandemii w regionie wykonano 99 tys. 640 testów, ostatniej doby – 1 tys. 398. Do tej pory w wyniku badań laboratoryjnych potwierdzono 9 tys. 650 przypadków zakażenia koronawirusem, 4 tys. 140 osób wyzdrowiało, zmarło 242 chorych.

W niedzielę poinformowano o kolejnych 721 przypadkach koronawirusa na Podkarpaciu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Piotr Jarecki, Tomasz Krzyżak
31,43 zł
44,90 zł

Czy Polska jest ziemią bez proroków?

Odważna, szczera i poruszająca rozmowa dziennikarza „Rzeczpospolitej” Tomasza Krzyżaka z biskupem Piotrem Jareckim. Nie tylko o polityce i relacjach państwo–Kościół, ale też o niespełnionych ambicjach, samotności i problemach księży.

...

Skomentuj artykuł

Podkarpackie: większość regionu w czerwonej strefie; policja wystawiła 123 mandaty
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Podkarpackie: większość regionu w czerwonej strefie; policja wystawiła 123 mandaty
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.