Potężny karambol w Czechach. Zderzyło się niemal 40 pojazdów

Potężny karambol w Czechach. Zderzyło się niemal 40 pojazdów
Fot. depositphotos.com / Twitter.com
PAP / rmf24.pl / tk

36 samochodów osobowych i ciężarowych zderzyło się na autostradzie z Pilzna do Pragi. Nikt nie zginął, jednak co najmniej 5 osób odniosło obrażenia. Autostrada D 5 jest zablokowana.

Do karambolu doszło na 33 km przed Pragą w pobliżu miejscowości Żebrak. Nad Czechami przechodziła burza śnieżna i najprawdopodobniej warunki atmosferyczne doprowadziły do zbiorowego wypadku.

Policja zamknęła także część autostrady prowadzącej z Pragi. Jezdnię wykorzystano jako lądowisko dla śmigłowców ratunkowych. Kierowano tamtędy pojazdy straży pożarnej. Strażacy musieli kilku kierowców wyciągać z zakleszczonych pojazdów.

- Trzy osoby trafiły do szpitala w Horzovicach, dwie przetransportowano drogą powietrzną do Pragi – poinformowała rzeczniczka czeskiego pogotowia ratunkowego Petra Homolova.

Policja poinformowała w sieci społecznościowej, że rozbite pojazdy zajmują około 150-metrowy odcinek autostrady. Zdaniem służb drogowych oraz policji nie można przewidzieć, jak długo autostrada Pilzno-Praga będzie zamknięta dla ruchu.

Jak podaje rmf24.pl, „na miejsce wysłano autobusy, w których kierowcy i pasażerowie uszkodzonych aut będą mogli schronić się przed zimnem”.

Źródło: PAP / rmf24.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Stanisław Biel SJ
23,03 zł
32,90 zł

Opowieść o dorastaniu do zaufania

Niezależnie od etapu życia stajemy czasami w obliczu sytuacji, które są ponad nasze siły. Ciągle dojrzewamy – dorastamy do tworzenia autentycznych relacji międzyludzkich, przezwyciężamy różne lęki. W tym wszystkim wciąż...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Potężny karambol w Czechach. Zderzyło się niemal 40 pojazdów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.