Powstańcy warszawscy chcą, by Tomasz Wolny znów prowadził koncert "(nie)zakazane piosenki. Jest apel do TVP

Powstańcy warszawscy chcą, by Tomasz Wolny znów prowadził koncert "(nie)zakazane piosenki. Jest apel do TVP
Tomasz Wolny (fot. Muzeum Powstania Warszawskiego / YouTube.com)
stacja7.pl / tk

"Zwracamy się z prośbą o przywrócenie do roli prowadzącego coroczny spektakl (NIE)ZAKAZANE PIOSENKI pana Tomasza Wolnego, który naszym zdaniem jest w tej roli właściwym człowiekiem na właściwym miejscu" – napisali powstańcy warszawscy w apelu wystosowanym do Muzeum Powstania Warszawskiego i TVP, czyli organizatorów koncertu.

Powstańcy warszawscy chcą, by Tomasz Wolny znów prowadził "(nie)zakazane piosenki"

Tomasz Wolny, dziennikarz i prezenter telewizyjny, od zeszłego roku przestał pełnić rolę prowadzącego koncert "Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki", który organizowany jest od 2006 roku w rocznicę powstania warszawskiego 1 sierpnia.

DEON.PL POLECA

 

 

Z tą decyzją nie zgodzili się nie tylko internauci, ale i sami powstańcy warszawscy, którzy wystosowali specjalny apel do organizatorów koncertu.

"My, żyjący weterani Powstania Warszawskiego - żołnierze, sanitariuszki, łączniczki, ostatni naoczni świadkowie czasów hekatomby II Wojny Światowej, zwracamy się z prośbą o wysłuchanie naszej woli, aby kolejny uroczysty koncert 'WARSZAWIACY ŚPIEWAJĄ (NIE)ZAKAZANE PIOSENKI' organizowany tradycyjnie 1 sierpnia każdego roku, poprowadził pan Tomasz Wolny, dziennikarz, harcerz, wolontariusz, ale nade wszystko nasz wieloletni, niezawodny druh i przyjaciel, a dla wielu z nas niemal przybrany wnuk" – czytamy w apelu.

"Piosenki powinny być prowadzone przez osobę, która położyła dla nas przysłowiowe serce"

"Uważamy przy tym, że nasz głos winien być wzięty pod uwagę i w tym niezwykle wzruszającym i przywołującym krwawe wspomnienia pierwszym dniu sierpnia, dziś już te niezakazane piosenki, z którymi ponad 80 lat temu szli do walki o wolną Polskę Powstańcy Warszawscy, winny być prowadzone przez osobę, która położyła przysłowiowe serce dla nas i dla pamięci naszych koleżanek i kolegów poległych w powstańczym zrywie".

DEON.PL POLECA


"Zwracamy się zatem z prośbą o przywrócenie do roli prowadzącego coroczny spektakl (NIE)ZAKAZANE PIOSENKI pana Tomasza Wolnego, który naszym zdaniem jest w tej roli właściwym człowiekiem na właściwym miejscu" – napisali powstańcy.

Tomasz Wolny, który opublikował w social mediach treść apelu, odniósł się do niego zapewniając, że jest do pełnej dyspozycji. "Nie wiem czy to cokolwiek da, ale dla Nich i dla takich słów warto WSZYSTKO!" – napisał prezenter.

Źródło: stacja7.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Magda Knedler

Przejmująca opowieść o Stanisławie Leszczyńskiej

W piekle obozu koncentracyjnego ratowała tysiące dzieci

Do KL Auschwitz trafia kolejny transport więźniarek. Wśród nich jest położna z Łodzi, która na własną prośbę zaczyna pracę w nieludzkich warunkach: bez...

Skomentuj artykuł

Powstańcy warszawscy chcą, by Tomasz Wolny znów prowadził koncert "(nie)zakazane piosenki. Jest apel do TVP
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.