"RP": Ukraina zgadza się na rozmowy o zawieszeniu broni z Rosją; trzeba ustalić miejsce

"RP": Ukraina zgadza się na rozmowy o zawieszeniu broni z Rosją; trzeba ustalić miejsce
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (fot. Youtube)
rp.pl/PAP/mk

Jak podaje serwis rp.pl, rzecznik prezydenta Ukrainy potwierdził zgodę na podjęcie rozmów o zawieszeniu broni z Rosją.

"Sekretarz prasowy prezydenta Wołodymyra Zełenskiego poinformował, że Ukraina zgodziła się na rozmowy z Rosją, a strony ustalają czas i miejsce negocjacji" - podaje na swojej internetowej stronie dziennik "Rzeczpospolita".

Witryna powołuje się na wypowiedź Serhiya Nikiforova, rzecznika prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, zamieszczoną na Twitterze.

Wcześniej w ciągu dnia przedstawiciel prezydenta Rosji Władimira Putina zarzucił Ukraińcom, że zamilkli po wstępnej wymianie zdań - prowadzonej poprzez media - o rozpoczęciu rozmów o zawieszeniu broni. Według Kremla władzom ukraińskim nie odpowiada wskazanie przez Rosję miejsce rozmów - stolica Białorusi Mińsk. Dodatkowo Rosja twierdzi, że podjęcie rozmów nie spowoduje zaprzestania przez nią ataku na Ukrainę.

Przypomnijmy, że wczoraj nad ranem, 24 lutego 2022 r., Rosja dokonała agresji i napadła na Ukrainę, atakując ten kraj od strony Krymu, separatystycznych republik w Donbasie oraz z terytorium Białorusi. Wojska rosyjskie bombardują już Kijów i atakują z użyciem artylerii inne miasta ukraińskie i cele wojskowe i cywilne.

W niedawno opublikowanym nagraniu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski stwierdził, że może być ostatni raz, kiedy widziany jest żywy. Prezydent Zełenski i jego ministrowie pozostali w atakowanym przez wojska rosyjskie Kijowie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

"RP": Ukraina zgadza się na rozmowy o zawieszeniu broni z Rosją; trzeba ustalić miejsce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.